Mehmetçik’e Kocaeli’den Anlamlı Destek

Güncel 19 Mart 2018 18:04
Videoyu Aç Mehmetçik’e  Kocaeli’den Anlamlı Destek
A
a

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Kocaeli Bölgesi Hurdacılar Derneği ile Dünya Kırşehirliler Derneği’nin öncülüğünde,

Kocaeli Anadolu Dernekler Birliğine bağlı Niğdeliler Derneği, Kırşehirliler Derneği, Nevşehirliler Derneği, Urfalılar Derneği, Çukurovalılar Derneği, Mardinliler Derneği, Gölcük Niğdeliler Derneği katılımı ile Mehmetçiğe desteklerini göstermek ve Afrin şehitlerini anmak için mevlit okuttular. İzmit Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe, İzmit Müftüsü Musa Bilgiç, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 18 Mart Çanakkale zaferinin yıl dönümü nedeniyle Çanakkale şehitlerinin de anıldığı mevlit programında ülkemizin milli birlik ve beraberliğine vurgu yapıldı. 

Programın sunumunu Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı, Gazeteci Yazar Ünal Kaya gerçekleştirdi.Açılış konuşmasında Milli birlik ve beraberliğe vurgu yapan Kaya, “Milleti millet yapan değerler bizlerin öz değerleridir .Çanakkale’de yazılan destanda, Afrin’de gerçekleşen mücadeledeki Şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz”dedi. 

Kocaeli Bölgesi Hurdacılar Derneği Mustafa Nebili selamlama konuşmasında katılım sağlayan herkese teşekkür ederek Şehitlerimizi rahmetle andı. 

Programda konuşma yapan ilçe müftüsü Musa Bilgiç, ‘’Bugün burada şehitlerimizin yanında olduğunu belli etmek ve tarafını belli etmek için, yani bizim tarafımız şehitlerimizin yanıdır. Rabbimiz dualarımızı kabul eylesin. Dua müminin en güçlü silahıdır. Mazlumların dayanağıdır. Seyit Onbaşı 276 kiloluk topu kaldırdı. Zırhlı kibirli gemi Çanakkale’nin sularında battı’’ şeklinde konuştu. 

Programda Bilal Kısrak ile Muhammed Zor'un Kuran-ı Kerim tilaveti, kasidelerin ardından Müftü Bilgiç’in yaptığı dua ile yapılan ikramlarla sona erdi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri