Matematik Ders Kitaplarını Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Hazırlayacak

Güncel 12 Eylül 2017 15:40
Videoyu Aç Matematik Ders Kitaplarını Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Hazırlayacak
A
a

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında 6.7.8 Sınıflarda Okutulacak Matematik Ders Kitaplarını Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Hazırlayacak

Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz 6,7 ve 8. Sınıflarda okutulacak matematik ders kitapları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karadeniz: “ 2018-2019 ‘da   6.7.8. sınıflarda okutulacak Matematik ders kitaplarını hazırlayacak,  9 öğretmenden oluşan komisyon ile toplantı gerçekleştirdi.
Yenilenen müfredat kapsamında, Bakanlığımızın, Öğretmen ve öğrencilerimize daha nitelikli ders kitabı sunma hedefi doğrultusunda, örgün ve yaygın eğitimde okutulmak üzere 6.7 ve 8. Sınıflarda tüm Türkiye’de okutulacak Matematik ders kitabını hazırlayacaklardır.
Bilindiği üzere ilimiz yıllara göre Türkiye genelinde Matematik -Fen bilimleri, Matematik-Türkçe sıralamalarında önemli başarılar elde etmiştir. Matematik alanında başarılarımızın sonucu olarak, Bakanlığımız Matematik ders kitaplarının ilimizde öğretmenlerimiz tarafından hazırlatılmasına karar vermiştir.
Bakanlığımızın eğitimde niteliği artırma çalışmaları kapsamında ilköğretim kurumları haftalık ders çizelgesi güncellenmiş ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün web sayfasında yayınlanmıştır.
Çizelgede yer alan zorunlu ve seçmeli dersler;
1. 21.yüzyıl becerilerini kapsamakta
2. Milli ve manevi değerleri benimsemekte
3. Günlük yaşama uygun ölçüde sade ve anlaşılır olarak tanımlanmıştır.
 
Kitap komisyonunda yer alacak Editör, Yazar, Dil Uzmanı,  Görsel Tasarım, Grafiker öğretmenlerimiz itina ile belirlenip valiliğimize sunulmuş ve gerekli olur alınmış olup ve 18 Ağustos 2017 tarihinde Bakanlığımıza listemiz gönderilmiştir”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri