Maliye Bakanı Naci Ağbal Kırşehir'deydi

Güncel 11 Haziran 2018 15:34
Videoyu Aç  Maliye Bakanı Naci Ağbal Kırşehir'deydi
A
a

Maliye Bakanı Naci Ağbal Kırşehir'e gelerek iş adamlarıyla bir araya geldi.

İlk olarak Cacabey Meydanında Kırşehir Belediyesi tarafından verilen ve binlerce vatandaşın katıldığı Kadir Gecesi iftar programına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal, ardından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen toplantıda iş adamlarıyla buluştu.

Toplantıda konuşan Maliye Bakanı  Naci Ağbal, Kırşehir’i yeni yatırımlarla daha da büyüyen ve kalkınan bir şehir haline getireceklerini söyledi.

Kırşehirlilerin gösterdiği birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin takdire şayan olduğunu belirten Maliye Bakanı  Naci Ağbal “Ahilik Ocağının başkenti, Ahi Evran-ı Veli’nin yurdu, güzel ahlakın timsali, her yönüyle güvenilir şehir, ahdinde, sözünde ve sevgisinde duran vefanın şehri, sözünü bilen, sözünde duran şehir, güler yüzün, tatlı dilin şehri, kadim şehir Kırşehir’e ve Ahi Evran-ı Veli’nin yolundan yürüyen Kırşehirlilere selam olsun. 

Büyüyen, kalkınan Türkiye’nin hikâyesini hep birlikte yazacağız. Yatırımları katlayarak, hizmetleri artırarak Kırşehir’i büyüteceğiz. Kırşehir, potansiyeli itibariyle daha büyük yatırımları almayı hak ediyor. Kırşehir, bütün yolların kesişme noktasında olan bir vilayetimiz. Son yıllarda yapılan bölünmüş yol yatırımları, yeni başlanacak hızlı tren projesi Kırşehir’e gelecek yatırımları daha da artıracaktır. Ülkemiz küresel bir güç olma yolunda hızla ilerliyor. Kırşehir de bu büyümeden önemli bir pay alacak.

Bugün geldiğimiz nokta itibariyle ekonomimiz en güçlü olduğu dönemlerden birini yaşıyor. Ekonomimiz büyümeye, ülkemiz kazanmaya devam edecek. Ülkemiz ekonomik açıdan birçok ülkeden ileridedir.

Hükümet olarak her zaman Kırşehirli yatırımcının, üreticinin, işletmelerin yanındayız. Kırşehir’de özel sektörün önünü açacak çok güzel destekler verdik. Kırşehir iş dünyası, işletmeleri ile beraber ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. İş adamlarımızın göstermiş olduğu cesaret ve girişimci ruh diğer illere de örnek olacak seviyede.

Başarısız olan 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra bazı kesim, ekonomimiz üzerinde büyük bir şok bekliyordu. Ama o zorlukları hükümet olarak aştık. Önümüzdeki dönemde, ekonomide yatırımların, üretimin arttığı rekorlar kıracağımıza inanıyorum.

Son günlerini yaşadığımız mübarek Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Yine bugün, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesini idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Kadir Gecenizi kutluyorum. Rabbimden bizleri Ramazan Bayramına eriştirmesini niyaz ediyorum. Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle bu vatan için canını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar bu memleket üzerinde oynanan oyunları bozan, şanlı bayrağımızı göklere ve göndere diken kahramanlardır. Ülkemizi bozmak isteyen, huzurumuzu kaçırmak isteyen içteki ve dıştaki hainlere asla fırsat vermeyeceğiz. Biz artık, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde sözü dinlenen, öncesinden çok daha güçlü bir ülkeyiz.” dedi.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın da yaptığı konuşmada, Mübarek Ramazan ayının feyiz ve bereketi ile bu ay içerisindeki bin aydan daha hayırlı bir gece olan Kadir Gecesi’ni Sayın Maliye Bakanımızın teşrifleriyle hep birlikte idrak etmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Kırşehir’in Ahilik felsefesine uygun olarak ticaret ahlakı ve çalışma disiplinine bağlı kaldığını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Ülkemizin gelişmesi, ekonomimize katkı sağlaması ve istihdamın artması açısından iş adamlarımızın ilimizde yürüttüğü ticari faaliyetleri önemsiyoruz.

 

Bu mübarek gecede ilimize teşrif eden Sayın Bakanımıza tekrar hoş geldiniz diyor, tüm katılımcıların ve Müslüman aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Toplantı, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın iş adamlarımızın talep ve sorunlarını dinlemesi ile sona erdi.

Ağbal'ın Kırşehir’deki programına Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekilleri Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Defterdarı Yusuf Balcı ve il protokolü eşlik etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri