Makam aracını terk eden başkanlar bisiklet turunda buluşuyor

Güncel 6 Eylül 2018 13:37
Videoyu Aç Makam aracını terk eden başkanlar bisiklet turunda buluşuyor
A
a

4 ay önce makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başlayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a ilk destek Kırşehir’den geldi.

Başkan Aydın’dan sonra radikal bir karar alarak makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de bisikletli başkanlar arasına katıldı. Dün akşam saat 18.00’da Zeytinburnu sokaklarını turlayacak olan 2 belediye başkanı yüzlerce bisikletliyle birlikte pedal çevirdi. 
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 4 aydır sokakları makam aracı yerine bisikletle dolaşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın başlattığı trafik devrimine ses verdi. 127 gün önce makam aracı yerine bisiklet kullanmaya başlayan Başkan Murat Aydın gibi artık sokakları bisikletle dolaşan Bahçeci de bisikletli başkanlar arasına ismini yazdırdı. Makam aracından inip bisiklete binen Bahçeci’yi ilk tebrik eden ise Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın oldu. Kendisi gibi bisiklet kullanmaya başlayan Bahçeci’yi telefonla arayarak hem kutlayan hem de İstanbul’daki Geleneksel Zeytinburnu Bisiklet Turlarına davet eden Başkan Aydın, dün akşam saat 18.00’da Bahçeci ve yüzlerce vatandaş ile birlikte pedal çevirip Zeytinburnu sokaklarını turladılar. 
Şu ana kadar bin 300 kilometreye yakın yol kat ederek, 35 bin 560 kalori yakan ve yaklaşık 89 litre yakıt tasarruf eden Başkan Aydın ile 10. Geleneksel Bisiklet Turu’na katılacak olan Bahçeci’yi Zeytinburnu’nda yüzlerce bisikletli karşıladı. (İHA)
 
1000
icon
Reklam.mi var 8 Eylül 2018 20:31

Sahin baskan sanki secime.hazirlik.gibi...geldi.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri