Vazgeçme

A
a
Yaşam ya da yaşadıkların zor mu geliyor? Tat mı almıyorsun hayattan artık yada gözlerindeki o ışık söndü mü VAZGEÇME...
Hayat kimimize istediklerini verirken kimilerimizden ise bir şeyler götürüyor. Doğanın kanunu da bu değil miydi zaten? Yoksa buda yanlış bildiğimiz doğrulardanmıydı? Ne de çabuk yoruluyoruz her şeyden mücadele etmeye bile takatimiz kalmıyor, nedir bu üzerimizdeki negatif enerji ne ara geldik bu hale diye düşünürüz halde buluyoruz kendimizi. Ne oldu peki neden böyleyiz hiç düşündük mü acaba. Duyar gibiyim ''Elbette'' ancak madem bu kadar düşünüyoruz neden peki ders çıkaramıyoruz yaşadıklarımızdan neden sürekli aynı hatalar çemberinde daha da çok boğuluyoruz. Çünkü tevekkül etmeyi millet olarak çok iyi bilmiyoruz. Oturup hiç hayatındaki olum olan şeyleri yada olumsuz olan durumlarınızı yazdınız mı? Peki, hangisi daha çok çıktı. Olumlu olanlar mı olumsuz olanlar mı? Kendini birinin yerine koyup acıdığın yada çok üzüldüğün oldu mu hiç? Yada sözcükler boğazında kalıp da yutkunamadığın? Çok şey var söylemek istediğin ama bir de seni susturan kalbin. Haykırmak istiyorsun belki yada nefesin kesilene kadar ağlamak. Bırak ağla yada haykır. Sen insan değilmisin neden yadırgasınlar ki seni Yüce Allah biz insanlara bahşetmedi miki bu duyguları içinden geldiği gibi yaşa. Bırak kim ne derse desin sen kendini nasıl iyi hissedeceğini düşünüyorsan sana neyin iyi geldiğini düşünüyorsan bırak öyle yaşa kötüde olsa yaşa iyiler nasıl ki senin ise hayatındaki kötülerde senin unutma mutluluklarınla hüzünlerinle bu hayat bu yaşın hepsi senin dolu dolu iyini ve kötünü yaşa ki bir daha o zaman gelmeyecek geri pişmanlık duyma. Kendinizi gözlemleyin: konuşurken, düşünürken, diğer insanların yaptıkları söyledikleri şeyleri, çevreniz, yaşam durumunuz, hatta hava durumu hakkında yakınırken düşüncelerinizi analiz edin. "Yakınmak"  daima olan bitenleri kabul etmemektir. Yakındığınızda, olumsuzlukları üzerinize çeker, kendinizi kurban haline getirirsiniz. Sıradan bir bilinçsizlik, daima şimdinin yadsımasıyla bağlantılıdır. "Şimdi" hayatın akışında, "bu an" ve "her an" anlamına gelir.Bazı insanlar daima başka bir yerde olmak ister, onların burada ve şimdi'si hep kifayetsiz gelir. Yaşamınızda böyle bir durum söz konusu mu? Durumun böyle olup olmadığını gözlemleyin. Her nerede bulunuyorsanız, tamamen orada olun. Eğer burada ve şimdinizi katlanılmaz buluyorsanız, üç seçeneğe sahipsiniz: ya o durumdan uzaklaşın,  ya o durumu değiştirin,ya da olan bitenleri kabullenin  Eğer yaşamınızın sorumluluğunu üstlenmek istiyorsanız, bu üç seçenekten birini hemen ertelemeden yapın. Sonra, daha fazla olumsuzlukları bir bahane yaratmadan kabul etmek durumunda kalacaksınız.
 
1000
icon
Rabia 11 Mayıs 2018 18:46

😀 güzel bi yazı dilosum nasılsin

0 0 Cevap Yaz
yararlı 8 Mayıs 2018 20:01

“Kim ‘karaIamak gayesi iIe’ bir müsIümana bir iftira ederse AIIah o kimseyi bu söyIediği sözIer ‘in vebâIin’den ‘tamamen temize’ çıkıncaya kadar cehennem köprüsü ‘sırat’ üzerinde bekIetir.” (EbuDavud, Edeb, 36)

0 0 Cevap Yaz
Faydalı 6 Nisan 2018 02:16

Iyiliklerinizi çoğaltınız zira kimse yaptığı iyilikten pişman olmaz. Kötülüklerin sonu ise pişmanlıktır. Her aklına geleni enine boyuna düşünmeden, insanlar ne der, Allah ne der hesaba katmadan yaşamak bir müslümana yakışmaz. Öyle yaşamanın sonu hüsrandır. Biraz Kuran okursanız, tabi anlayarak inanıyorum çok daha ölçülü düşünecek ve okurlarınıza daha faydalı olacaksınız. Selamlar başarılar dilerim

0 0 Cevap Yaz
Bilinmeyen 3 Nisan 2018 23:05

Bazen hiç vazgeçmem dediklerinden de vazgeçtiği oluyor insanın....

0 1 Cevap Yaz
e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri