KIZ KALESİ MEDYA GÜNLERİ.

A
a
 
ERDEMLİ;
Akdeniz bölgesinde, Mersin iline bağlı, bugün yaklaşık 130,000 civarında bir nüfusu bulunan, 208000 hektar yüzölçümü üzerinde kurulu,  Türkiye Cumhuriyetinin ilanından sonra küçük bir yerleşim yeri iken 1954 yılında ilçe olan, 15 yüzyılda İç Anadolu'dan geldiği sanılan "Erdemoğulları" isimdeki bir Türkmen Aşireti'nden ismini aldığı sanılan, Turizmi, tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleri açısından önemli ve bir o kadarda şirin bir İlçemiz Erdemli.
Erdem’ in sözlükteki anlamı;
  1. Ahlaki bakımdan her zaman ve sürekli olarak iyi olma eğilimi, iyi ve doğru eylemlerde bulunmaya yatkın olma durumu. İnsan varlığına en zengin, en gerek­li ve dolgun anlamını veren ahlaki nitelikle­rin toplamı, İnsan iradesinin gerektiği takdir­de büyük özverilerde bulunmak ve ciddi engelleri aşmak pahasına, ahlaki iyiliği amaçlama, iyilik uğruna hareket etme gücü.”
  2. “Ahlakın övdüğü iyilikçilik, yiğitlik, alçakgönüllülük, doğruluk gibi niteliklerin genel adı, fazilet. İnsanın ruhsal yetkinliği.“ 
Erdemli’ de  bu güzel nitelikleri taşıyan, sahip olan demektir sanırım. Erdemli ilçemizde böyle bir yerdir diye düşünüyorum.
            Değerli okurlarım, sevgili Kırşehir’liler;
            Nerden çıktı şimdi Erdemli diye bir soru gelebilir aklınıza. Kısaca açıklamaya çalışayım.
            Erdemli Belediyesi 5-6-7 Ekim 2018 tarihlerinde 4. Kızkalesi Medya Günleri düzenliyor. Bu yılki konu ise “Yerel Basının Ekonomik yapısı”
            Bu yıl 4. Düzenleniyor diye belirtmittim. Geçtiğimiz yıl da  davet edilmiş ancak katılma imkanı bulamamıştım. Bu yıl “YILIN EN İYİ YEREL GAZETE ARAŞTIRMA-İNCELEME SAYFASI” kategorisindeki yarışmaya katıldım ve davet edildim. Siz bu yazımı okuduğunuz saatlerde, çok büyük bir ihtimalle biz Erdem’li de bu etkinliğe katılıyor olacağız. Umuyorum katıldığım yarışmada da iyi bir derece alarak hem ilimizi, hem de gazeteniz Aşıkpaşa’yı en iyi şekilde temsil eder, tanıtımına katkıda bulunurum.
            Tanıtma dedim de aklıma geldi. Ben daha önce değişik vesilelerle ve değişik konularda yazdığım yazılarımda hep söylemeye çalıştığım konu bu tür etkinlikler, faaliyetler o yörenin tanıtımına en büyük katkıyı sağlıyor.  Düşünün şimdi,  Kızkalesi Medya Günleri
20 il ve ilçelerinde yayın yapan Radyo, televizyon, dergi, gazete ve internet haber sitelerinden oluşan yerel basın yayın kuruluşunu, 7 üniversiteyi kapsayacak şekilde düzenlenmiş bir etkinlik. Etkinlik içerisinde 38  ayrı konu ve dalda yarışma düzenlenmiş.
Düzenlenmesi planlanan bu etkinliğe Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Aksaray, Konya, Niğde, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Eskişehir, Afyon, Isparta, Antalya, Karaman ve  Mersin il merkezi ile bu illerin ilçelerinde yayın yapan Radyo televizyon, dergi, gazete ve internet haber sitelerinden oluşan  ve yerel basını kapsayan  38  ayrı konu ve dalda YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI tertip edilmiş. Ülkemizin seçkin Üniversitelerinden; Mersin Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi, Adana Çukurova Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, ve Antalya Akdeniz Üniversitesi gibi Üniversitelerimiz katılıyor ve desteliyor. Şimdi bir kez daha düşünün. Davet edilen ve katılacak olan İlleri, İlçeleri, Üniversiteleri ve buralardan katılacak yerel medya temsilcilerini. Bundan büyük bir tanıtım ve reklam olur mu. İşte onun için dedim ki bu etkinliğe Kırşehir adına katılıyor olmak benim açımdan bir ayrıcalık, hele hele yarışmada da bir derece alabilir isek buda başka bir ayrıcalık olur. İlimizi ve gazetemizi en iyi şekilde tanıtırız diye düşünüyorum. Bakalım hayırlısı.
 Bir belediye başkanının İli-İlçesi için yapılabilecek çok çok güzel bir hizmeti yerine getirdiği için Erdemli Belediye Başkanı Sayın Mükerrem TOLLU beyefendiye en içten saygılarımı ve şükranlarımı sunmak istiyorum.  Değerli başkan kimdir diye küçük bir araştırma yaptım gerçekten çok güzel bilgilere ulaştım ve açıkçası kıskandım.
Sayın başkanın en büyük ilkesi ne imiş biliyormusunuz değerli okurlarım. “Nerede insan; orada Erdemli Belediyesi” Bu ilkeyle yola çıkan bir yönetici pektabiidir ki en güzel hizmetleri yerine getirsin. Değerli başkanın ödüllerine bir baktım tamamen insan odaklı hizmetlerinden dolayı ödüllendirildiğini gördüm. Bakın ne ödülleri almış başkan.
- Anamur TV-Akdeniz’in örnek belediye başkanı ödülü 2010
- Ankara Türkçe Sevdalıları Derneği-Türkçe İşyeri Uygulaması Ödülü 2010
- Mebus Haber-yılın en başarılı belediye başkanı ödülü 2013
- Türkiye Çağdaş Demokratlar Birliği-Yılın en iyi ilçe belediye başkanları kategorisi, yılın adamı ödülü 2013
- Belhaber.com-Yılın en iyi projeleri ödülü, “Erdemli Belediyesi sahil bandı” 2014
- Yılın en iyisi.com-Yılın en başarılı ilçe belediye başkanı ödülü 2014
- Belhaber.com-Yılın en iyi projeleri ödülü, “Erdemli Belediyesi Kültür Merkezi” 2015
            Bunlar benim tespit edebildiklerim. Tahmin ediyorum en büyük ödülü de 2 dönem üst üste kendisini Başkan seçen Erdemli halkından almıştır. Telefonda görüştüğüm Erdem’li bir kaç vatandaş Sayın Başkanın önümüzdeki Mahalli İdareler Genel seçimlerin de de Başkan seçileceğini söylediler.
Tebrikler değerli Başkanım. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum. Her zaman söylendiği gibi en büyük jüri ve en büyük ödülü veren değerli halkımızdır. Bunu iki dönem yaşamışsınız umuyorum bundan sonra da devam edersiniz.
Unutmadan belirtmekte yarar görüyorum. Kızkalesi Medya Günlerinde yerel medya özendirme yarışmasının yanında belirttiğim  üniversitelerin iletişim fakültelerinde görev yapan akademisyenler tarafından desteklenen yerel basının sorunlarına ilişkin panel ve çalıştaylarda düzenleniyor.
Emeği geçen herkesi bir kez daha kutluyorum.
Galın sağlıcakla.
 
 
ACI AMA GERÇEK:  SEYFE GÖLÜ KUŞ CENNETİ KOMAYA GİRMİŞ. ACİL YOĞUN BAKIM TEDAVİSİ GEREKİYOR.
 
Gürsel SEÇİLMİŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri