Kırşehir’de sıcaktan bunalıyoruz

A
a
Kırşehir’in sabah saatlerinde başlıyor bu çile…
Sabah işe gitmek için uyanıyor, hazırlanıp evden çıkıyoruz. Ama sıcaklar öyle bir baş göstermiş ki nerde gölge yer var oradan gidiyoruz işe…
Yoksa adeta kan beynimize geçecek.
İş yeri serin olanlar için bu durum çok sıkıntı değil elbette..
Lakin kavurucu sıcaklarda çalışanlar için Allah bol bol sabır versin diyorum. Güneşin altında çalışmak ekmeğini bu sıcakta çıkarmak çok zordur eminim..
Ofiste çalışanlar biraz daha şanslı, lakin klimaları varsa serin serin çalışıyorlardır. Klimasız iş yerleri de var… Onlarda patronun gözüne bakıyordur kesin klima alsa diye, patronda iki ay için ne gerekli var deyip geçiştiriyor.
Çalışmayan vatandaşlarda kavurucu sıcaklardan dolayı zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamayı tercih ediyorlar. Dışarı çıkanlar da işlerini görüp gölgelik yerlerde oturmayı seçiyor. Aynı zamanda geceleri aşırı sıcaktan rahatla uyuyamamaktan şikâyet eden var. Pencereleri açık tutmasına rağmen yine de boğucu havanın etkisinden kurtulamadıklarını söyleyenlerin sayısı gittikçe artarken çok kişi de klimalara, vantilatörlere yüklenerek serinlemeyi tercih ediyor.
Kışın soğuktan yazın sıcaktan şikâyetler hiç bitmiyor.
Dün itibariyle Kırşehir Belediyesi uyardı sıcaktan dışarı çıkmayın diye. Küçük çocuklar ve yaşlıların sıcaktan etkilenmemesi için dikkat! dedi. Gündüz çıkmamaya çalışıyoruz ama akşamüstü çıktığımızda Kentpark- Masalpark iyi ki var diyoruz, yaşlısı genci çoluğu çocuğu hep orda…
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri