HAYDİ SEÇİME

A
a
Öncelikle 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan, Başkanlık ve Milletvekili erken genel seçiminin ülkemize, Kirşehir'imize hayırlar getirmesini yüce Rabbim'den niyaz ediyorum. 

Seçimler bazılarına göre çok erken, bazılarına göre erken, bazılarına göre ise tam zamanında yapılacak. Siyasette farklı düşünceler, farklı sesler ülkemizin zenginliği ve demokrasisin gereğidir. Siyasi partilerde hareketlilik başladı. Gönlünden adaylık gecirenler, çevresindeki siyasilere aday olduğunu duyuranlarda bir heyecan başladı. Her seçimde olduğu gibi vekil olmak isteyen insanların aday adaylığı süreci geldi çattı.Kim hangi siyasi partiye yakın ise doğal olarak o partiden aday olacak ve aday adaylığını acıklayacak. Cumhuriyetin ilanı ile başlayan bu süreçte vekil adaylarda bir takım özellikler aranmıştır. Bu özellikler: Oy potansiyel durumu, maddi durumu, bölgesel durumu, konuşma, kabiliyeti ve hitabeti gibi bazı özellikler ön plana çıkar.Bütün bunlara haiz olan bir adayın tahsil durumu da önemli, partiye oy kazandırma becerisine sahip olması ve arkasından binlerce kişiyi sürükleyip aday olduğu partiye kazandırması önemli.

Hiçbir siyasi parti, milletvekili adayı olanlardan ülke için, devlet için, millet için, aday olduğu şehir için ne gibi hizmetlerde bulunabilir ne tür yetenekleri var, siyasi tecrübesi ve yetenekleri var mı sorulmuyor. Son zamanlarda bazı siyasi partiler her ne kadar sözde temayül yoklaması yapsalar da son söz parti genel merkezlerinin oluyor.

Siyasi parti taraftarları partisini ve liderini çok seviyor, ilke ve hedefleri doğrultusunda partisine hizmet etmek istiyor, ancak şakşakçılardan dolayı buna fırsat bulamıyor.Memur, işçi, esnaf, emekli, her konuda tecrübe sahibi ama siyasi sahipsizlikden dolayı partide yer bulamıyor. Seçimler de gelip çatınca sokak dedikoduları hat safhaya çıkıyor.

 Genel ve yerel yönetimlerde liyakat temel alınarak yapılması önemli bir konu. Aslında her işte liyakat çok önemli. Bürokraside, siyasette, yerel yönetimlerde (belediyelerde) daha çok önemlidir. Buralara atama yapılırken kılı kırk yarmak gerekir ki halkın teveccühüne mazhar olunsun. Aksi halde kısmi sorunlar yaşamak zorunda kalinmasın.
Kırşehir de siyaset biraz daha zor, seçimler ve seçimlerde aday olmak daha zor. Medeni cesaret gösterip aday olmak, seçmenin ve partililerin önüne geçip kendini tanıtmak daha zor. İlk aday olan kişi için bu işler daha zor. Tabi tecrübeli adaylar için sorun değil. 
Ak Partiden Gazeteci Alparslan Demirbaş,Ahi Evran Üniversitesinde Prof. Dr.  Harun Çiftçi ve Kırşehir KYK. İl Müdürü Faruk Sahin'in oğlu Doktor Abdulvahap Şahin de ilk aday adaylığını açıklayanlardan. Ak Parti İl Başkanı Av. Muzaffer Aslan ve Merkez İlçe Başkanı Av. Bilgehan Altaş da Genel Merkezin izni dahilinde aday adaylığını açıklayacaklar arasında. Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Cetinkaya'nın yeniden aday olacağını düşünüyorum. Ancak kulislerde dolaşan bilgiye göre Milletvekili Mikail beyin Kırşehir Belediye Baskanligını da düşündügü konuşuluyor. Kırşehir de görev yapan bazı daire müdürlerinin de aday adayligını düşünenler de gelen bilgiler arasında. Daha önce Kırşehir de milletvekilliği yapan ve halazırda Ak Parti Genel Merkezde Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan'ın da Ankara'dan aday olacağı bilgisi gelen kulisler arasında.
Seçim tarihi çok yakın. Önümüzdeki günlerde gelişmeler daha hızlı olacağa benziyor zira gündem çok çabuk ilerliyor, bazan bizler de yetişemiyoruz.

Ülkesini, Devletini, Milletini seven her ferasetli birey sorumlu olduğu görevini en iyi yapandır. Unutmayalım başka Türkiye yok, başka Kırşehir yok hep birlikte yekvücut olarak birliğimizi, dirliğimizi devam etmemiz dileğimle…
 
1000
icon
Nihal 26 Nisan 2018 13:08

Ak Parti Kırşehir Milletvekili olarak iki dönem bizi ve Kırşehir i temsil eden Abdullah Çalışkan lütfen tekrar aday olmayın. Kırşehir 8 sene Sehrimiz senden kalıcı bir hizmet görmedi. Yeter artık. Şehre hizmet edecek kaliteli Vekiller istiyoruz.

0 0 Cevap Yaz
Cemal 25 Nisan 2018 17:12

Ahi Üniversitesinden Harun Çiftçi de kimmiş. Nereli Kırşehir limi yoksa yabancımı tanımıyoruz. Birde Doktor var Faruk Şahinin oglu onu da tanımıyoruz. Gerci Faruk Beyi tanıyoruz ama aday adaylarını da partililerin ve seçmenin bilmesi lazım. Yoksa ben Ak partiden aday oldum şu görevi bana ver diyenlerden olmasınlar da.

0 0 Cevap Yaz
Serpil 25 Nisan 2018 17:00

Bu seçimde Mikail Aslanı, Abdullah Çalışkanı, Muzaffer Aslanı, Salih Çetinkayayı tekrar aday olarak görmek istemiyoruz. Yeter artık yeni ve becerikli kişiler gelsin.

0 1 Cevap Yaz
Fevzi 25 Nisan 2018 15:40

Kırşehir seçimini iktidardan yana yapacak. 8 seçimde iktidardan yana oldu. Bu seçimde de oyumuz Recep Tayyip Erdoğan.

0 0 Cevap Yaz
Sami 25 Nisan 2018 13:41

Keşke Hacı Turan Kırşehir den Milletvekili adayı olsaydı.

0 0 Cevap Yaz
Fatih 25 Nisan 2018 11:17

Halimle Hasan bu seçimde aday değil mi ?

0 0 Cevap Yaz
İsa 25 Nisan 2018 11:11

Aslan Vekil Kırşehir Belediye Başkanlığı na aday mı olacak . Hadi ordan iki ziyaret yapıp fotoğraf çektirip haber yaptırmaya benzemez Belediye Başkanlığı

0 0 Cevap Yaz
Yusuf 25 Nisan 2018 11:04

Seçimler geldi ama Ak Parti İl Teşkilatı seçime ne kadar hazır. Sizin de belirttiğiniz gibi Ak Parti İl Başkanı ve İlçe Başkanı Milletvekilliğine aday. Eee bu nasıl olacak dün geldi daha çalışmadan ben adayım oh ne ala.

0 0 Cevap Yaz
e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri