EKİYORUZ AMA ? 

A
a
 
Gürsel SEÇİLMİŞ
4.KIZ KALESİ MEDYA GÜNLERİ. 
Geçen hafta Mersin-Erdemli Belediyesi tarafından 4. düzenlenen Kız Kalesi Medya günlerine katıldık.  Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Sayın Mehmet Emin TURPÇU, Aşıkpaşa Gazetemizin sahibi ve Cemiyet Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hüsnü ARIÖZ, Cemiyet Üyemiz Sayın Serdar GÜNER ile birlikte katıldığımız etkinlik gerçekten çok çok güzeldi. Bizimle birlikte Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Aksaray, Konya, Niğde, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, Nevşehir, Sivas, Eskişehir, Afyon, Isparta, Antalya, Karaman ve  Mersin il merkezi ile bu illerin ilçelerinde yayın yapan Radyo televizyon, dergi, gazete ve internet haber sitelerinden oluşan  ve yerel basının temsilcileri ve  Ülkemizin seçkin Üniversitelerinden; Mersin Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Konya Selçuk Üniversitesi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi, Adana Çukurova Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, ve Antalya Akdeniz Üniversitesi gibi Üniversitelerimizden çok değerli hocalarımız vardı.   
Geçen haftaki yazımda da belirtmiştim. Medya günlerinde 38  ayrı konu ve dalda YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI’na katılan arkadaşlara ödüller verildi. Ulusal basınımızda görev yapmış ve halen yapmakta olan değerli üstatlar tarafından söyleşiler, paneller düzenlendi. Kısacası çok çok iyi düşünülmüş ve iyi organize edilmiş bir etkinliğe katılmanın mutluluğu ile ayrıldık Erdemli’den. 
Orada yaptığımız söyleşilerde de belirttim. Bana göre, bir beldenin tanıtımı için yapılmış en büyük etkinliklerden bir tanesi. Bundan büyük bir tanıtım ve reklam olmaz diye düşünüyorum.  
Tebrikler değerli  Belediye Başkanı  Sayın Mükerrem TOLLU. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.  Teşekkürler Adem ASLAN bey. Teşekkürler programın her aşamasında görev almış değerli emektar çalışanlar. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Sağ olun var olun. Bölgenize en büyük hizmetlerden bir tanesini yaptınız. Erdemli sizi unutmayacaktır. 
Emeği geçen herkesi bir kez daha kutluyorum. 
 
EYLÜL 
Dalından kopan yaprakların 
Sararan yanlarına yazdım adını 
Sahte bir gülüşten ibarettin oysa. 
Ve hiç bilmedin ellerimin soğuğunu. 
Eylül’dü…… 
Di’li geçmiş bir zamandı yaşadığımız 
Adımlarımızın kısalığı bundandı 
Bundandı gözlerimin durgunluğu. 
Sarı sıcak cümlelerde sözün kadar yalan, 
Ellerin kadar ıssız, 
Sen kadar zamansız molalar veriyordum 
Ve çocuksu bir bencillikti hüznümüz. 
Eylül’dü….. 
İzlerini çizdiği zaman ansızın gidişin, 
Şimdi yoktu bi anlamı suskunluğun. 
Çırılçıplak kalakaldım sessizliğinin orta yerinde. 
Sonra sesime yankı vermeyen uçurumlar kıyısında yürüdüm bir zaman 
En çok sesini aradım. 
Gözlerinse asılı bıraktığın yerdeydiler hâlâ. 
Gözlerini sildi zaman.. 
Dedim ya… Eylül’dü. 
Savruluşu bundandı kimsesizliğimizin. 
CEMAL SÜREYYA 
Yağışları bitti,  Bahar bitti,  yaz bitti, Eylül de bitti.  Dağlarlardaki, ovalardaki ot-çöp sarardı,kurudu, Hububatlar  olgunlaştı kururdu ve biçildi. Her taraf sapsarı olmuş, ağaç yaprakları boynunu bükmüş dökülmeyi bekliyor. Yani kısacası hazan mevsimi geldi  oturdu.  Bu mevsimde açan Güller, Çiçekler de var. Geçtiğimiz yıllarda  bir yazımda bahsetmiştim. Genellikle bunlara GÜZ GÜLLERİ diyoruz. Hani şu şarkılara konu olan Güz Gülleri. “Güz Gülleri gibiyim, Hiç bahar yaşamadım, Ya sevmeyi bilmedim yıllarca, ya sevince geç kaldım.” Diye tarif edilen güller. Birde  Kasımpatıları ve Kartopu çiçeği denilen çiçek var. Küçük küçük top gibi, beyaz, pembe açarlar. Sanırım onlarda Kasımpatının bir çeşidi. Bu mevsim yoğun olarak açarlar, Kasım ayı sonuna, hatta kuytu yerlerde Aralık ayı ortalarına kadar devam ederler. Bunların biz kısmı açtı, bir kısmı da tomurcuklanmış, açmayı bekliyor.  
Bunlarda bu mevsimin güzellikleri.  Ama ne yazık ki yağış yok.Bu günlerde ekimler başladı. Başladı başlamasına, ekiyoruz da ama  bir damla yağmur yok. Lokal yağışlarda yok denecek kadar az. Vatandaş kuru toprağa ekim yapıyor. Hava bulutlanınca umutlanıyor, hemen dualar ediyoruz ama şimdilik yok. Umuyorum önümüzdeki günlerde bol bol yağış olurda hepimizin yüzü güler. 
Galın sağlıcakla. 
 
ACI AMA GERÇEK; 
SEYFE GÖLÜ KUŞ CENNETİ KOMAYA GİRMİŞ. ACİL YOĞUN BAKIM TEDAVİSİ GEREKİYOR. 
 
 
 
 
 
 
1000
icon
çatak 16 Ekim 2018 10:37

çatak projesi adı altında seyfe havzasındaki arazileri yandaşlara verenler hesabını vermeli...

0 0 Cevap Yaz
e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri