EGD’nin 2017 Yılbaşı Etkinliği

A
a
Muhsin Durucan
 
Bir gün düşlüyorum
Hiç mi hiç buluta dalmasın

İnsanlar unutsun kötülükleri
Bardaktan boşanırcasına
Sevi yağmuru yağsın.
Düşünceler ilkyaz gülü görkeminde
Özgürlükler yaşam boyu bayraklaşsın.

Bir gün düşlüyorum
Hiç mi hiç akşamı olmasın.

 
Muhsin DURUCAN
 
 
 
Öteki etkinliklerinde olduğu gibi bu etkinliğinde de Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Celal Toprak’tan aşağıdaki çağrı yazısını aldım:
 
Sevgili EGD Dostu,
 
“Geleneksel hale gelen yılbaşı buluşmamızı bu yıl 29 Aralık 2016 Perşembe akşamı saat 19.30'da Türkiye İhracatçılar Meclisi Dış Ticaret Kompleksi'nde yapıyoruz. Muhabirinden köşe yazarına, editörden serbest çalışanına bütün ekonomi gazetecilerini bünyesinde toplayan Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) geleneksel yılbaşı buluşmaları adeta ekonomi zirvesi haline dönüşüyor.
 
İş dünyasından bürokrasiye, yerel yönetimlerden merkezi yönetime tüm ekonomi çevrelerinin bir araya geldiği EGD Buluşması'nda siz değerli üyelerimizi de aramızda görmekten onur duyarız. EGD Buluşması için şimdiden randevu defterinizde yer ayırmanızı önemle rica ederiz.”
 
Celal Toprak
 
Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı
Tarih: 29 Aralık 2016 Perşembe Saat: 19.30
Yer: Türkiye İhracatçılar Meclisi  (TİM ) / Dış Ticaret Kompleksi Fuayesi
Adres: Çoban Çeşme Mevki Sanayi Caddesi No:3 Dış Ticaret Kompleksi Yenibosna / İstanbul - 0212 454 01 94 ve 0212 454 01 96
LCV: 0212 2446296- Duygu Tekci- Esra Eren (Organizasyonun sağlıklı olması açısından lütfen LCV yaptırınız)
E-mail: info@ekonomigazetecileri.org
 
***
Kışın şiddetli, karlı, fırtınalı bir gününde arkadaşlarım Emin Hasan Doğan ve Zeki Akdeniz ile birlikte Maltepe’den hareket ettik. Hava muhalefeti ulaşımı önemli ölçüde aksattı. Acıbadem civarında yeni açılan Avrasya Tünel’e girdik. Rahat yolculuk çok kısa sürede bitti ve Zeytinburnu civarından ana yola çıkarak yol almaya koyulduk. Ne ki yoğun trafik engeli aracımızı yürütmedi!
 
Türkiye İhracatçılar Meclisi  (TİM ) binasına yaklaştık. Çevredeki inşaat nedeniyle bir türlü içeri giremedik. Tam bir buçuk saat çevresinde dolaştık. Birilerine sorduk. “Sizin gibi yüzlerce kişi sordu.” dediler. Sonra bir rehber aldık. Bizi kapısına dek ulaştırdı. Yorucu bir yolculuk sonrasında salona girdik. Herkes oradaydı, çok erken gelmişler, denebilir.
 
Basından olduğu görünümü veren, fuar ve zirveler türü etkinlikleri kaçırmayan, yazılı basında tek satırları çıkmayan çoğu yemek, içmek ve torbalamak amaçlı ErkenGelenKapar’lar oradaydı.
 
(Böylesi etkinliklerde davet eden ya da girişte karşılayan görevliler adlarını arama motoruna yazıp sorgulasalar kim olduklarını, adlarını ya da yazdıklarını bulamazlar!)
 
Şekerli Mamuller tanıtım Grubu’nun (ŞMTG) armağan paketleri erken gelenlerce torbalara yerleştirilmiş olduğu bariz biçimde görünüyor ve dikkat çekiyordu!
 
(Oysa adil bir dağıtılma tüm konuklara ulaştırmak organizesi zor değil… Nasıl mı? Toplantının sonunda salondan ayrılırken almak isteyenler sıraya girer, kendisine verilen paketi alınca yoluna devam eder. Böyleci herkesi birer paket düşür.)
 
Evet, çileli bir yolculuk sonrası davete katılmak amaçlı Ekonomi Gazetecileri Derneğinin yılbaşı karşılamasında olduk. Genelinde ticaretin yavaşladığı, büyüme rakamlarının düştüğü, diğer yandan siyasi karışıklık ve belirsizliklerin yoğunluğunu duyumsadığımız bir yılı geride bıraktık.
 
Ülkemiz ekonomisini gelişmelerden bağımsız düşünmek olanaksız. Sanayiciler ve ihracatçılar zorlu geçen bir yıl yasadı. Bunlara karşın umutsuz olmamak gerekir. Şüphesiz geçmişte zor yıllar da gördük. 2017 yılının esinlikler getirmesi beklentisine girdik.
 
Salonda Başkan Celal Toprak, yine katılanları kucaklayan özgün konuşmasını yaptı. Planlanan adlara ödülleri verildi. Kuliste tanışmalar, görüşmeler ve kavuşup konuşmalar sürdürüldü.
 
Dönüş yolculuğu daha rahat oldu, denebilir. Birde ne mi denir? 2017 yılı insanlığa ve ülkemiz insanına esenlikler getirsin! Dilerim, şehitlerimiz olmasın!
 
 
*
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri