Bir- İz Olmak

A
a
İnsanları bir araya getirmek zor iştir. Çünkü bir arada olmak sabır ister, anlayış ister, saygı ister, sevgi ister, emek ister, sorumluluk ister, güç ister, ister de ister. Bunları saymakla bitiremeyiz.
Uzun bir süre yazmak ise çok farklı bir heyecandır. Severek yaparsanız bir işi heyecanınızdan yerinde duramazsınız. Gazeteniz Aşıkpaşa’da yer alan Fasl-ı Muhabbet ve Bir’iz Edebiyatının yazılarından bahsetmek istedim. Her hafta sonu Pazar günü muhabbet ekibi kurulsun da atışma olsun diye bekleyen bir ekip.
Neden mi?
Çünkü, Kırşehir’de, Türkiye’de ve Yurtdışından bir araya gelinen bir grubumuz var. Bu grubumuzda şairler, yazarlar, aşıklar yer alıyor. Sosyal medya üzerinden her Pazar akşamı organize olan bu ekip atışmalarıyla adeta tıklanma rekorları kırıyor.

81 ilden katılımın sağlandığı Fasl-ı Muhabbet ekibinde yurtdışından şairler, yazarlar ve aşıklar bir araya gelerek bir-iz oluşturuyorlar ve oluşturdukları izleri Gazeteniz Aşıkpaşa’da yayınlanıyor. Atışmaya katılan şairlerin sayısı çığ gibi büyümektedir.

Bu yüzden dedim bir araya gelmek zor iştir. Bazen her kafadan bir ses çıkar, biri der şöyle olsun biri der böyle olsun, insanlar kendini geri çeker bu durumda ve ortak nokta bulunamadan anlaşma sağlanamadan fesh edilir. Bütün birlik bozulur. Bu yüzden zor dur bir olmak. Bir grup oluşturmak ve devam etmek zor iştir. Hele ki bu kadar yazarı, şairi ve aşıkları bir araya getirmek daha zordur. Bu güzel işleri, bu güzel zorlukları başaran ve gelecek nesile örnek olan bir grup ve bir-izimize şükranlarımı sunuyorum.
…………………

 
1000
icon
Neşet polat 16 Ocak 2018 12:03

Bende naciane Semra yılmaz hanımefendinin bu samimi duyğularımla katılıyor, destekliyorum. İki kardeşin bile bir araya gelmesinin zor olduğu dönemde bu kadarı bir insanı bir araya getirerek dostluğa, kardeşliğe imza atan başt Bir-iz yönetim kurulu heyetine, aynı zamanda herkese olaşmasını sağlayan Kırşehir Aşıkpaşa gazetesine vede bütün emeği geçenlere şükranlarımı sunar başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla...

0 0 Cevap Yaz
Hayati Arıtürk 9 Aralık 2017 13:56

Gönül insanları şâirler yazarlar, bu birliği başara bildiklerine göre demek ki her şeyin başı sevgi.!?...

0 1 Cevap Yaz
Aydın YÜKSEL 9 Aralık 2017 13:11

Yazınızı keyifle okudum Semra hanım. İsmi ile insanlara sanat dayatmak yerine, sanatıyla isim yapmak, büyümek hakikaten güzel bir duygu. Bazı insanlar doğuştan meşhur doğarlar ve hayatta yaptıklarını kimse sorgulamaz. İyi de olsa kötüde olsa o insanların ortaya koyduğu her şeyi maalesef diğer insanlar hayat tarzı olarak benimserler. Bizler ise tırnaklarımızla kazıyarak yaptığımız işi ismimizin üstünde tutarak yol alıyoruz. Sizler basın olarak bu kutsal emeğimize en üst perdeden katkı sunmaktasınız ve bu yazınızla bu katkınızı taçlandırmış bulunmaktasınız sizlere yürekten teşekkür ediyor, bütün çalışanlarıyla YENİ AŞIKPAŞA GAZETESİ'ne şükranlarımı sunuyorum.

0 3 Cevap Yaz
Osman Dindar 9 Aralık 2017 00:07

Sayın Semra Yılmaz hanımendi bu güzel objektif değerlendirmeniz için çok teşekkür ediyorum İnşallah bu pazar günü 100.Haftayı kutlayacağız.Emin olun ki pazar günü saat onsekizi ilk günün ilk haftanın heyacanıyla dörtlüklerimi bu güzide topluluk ile paylaşmak içim beklerim.Bundan da büyük bir mutluluk duyuyorum.Edebiyatımız adına bu gönül kalemleri izler bırakmaktadır.Birliğin beraberliğin bir olmanın Bir kalmanın izleri.İleri ki yıllarda bu daha iyi anlaşılacaktır.Çünkü buradaki her yüreği kendi yüreğim biliyorum.Yazınız için tekraren teşekkür eder sağlık sıhhat afiyet dilerim. Dindari/Osman Dindar/üst.

0 2 Cevap Yaz
İsmihan Erdoğmuş 8 Aralık 2017 22:34

Bir olmak gerçekten kolay değil ama biz bir olarak iz bırakmaya Allahın izniyle devam edeceğiz bu anlamda da sizlerin de değerlendirmeleri bizim için çok önemli. İlginiz için teşekkür ederiz Semra Yılmaz hanım. Saygılarımla...

0 2 Cevap Yaz
Selahattin Acun 8 Aralık 2017 14:40

İnsanların, kültürlerin yozlaştığı bir dönemden geçilirken, değerlerine sahip çıkabilecek bir oluşumun Bir’iz kapsamında yapılarak duyguların paylaşılması ve sahiplenilmesi açısından ortaya konulan çabalara ve bu ortamda buluşan gönüllere selam olsun. Saygılarımla

0 3 Cevap Yaz
Adem YAZAR 8 Aralık 2017 12:26

Biriz beraberiz diyebilmek sizinde bahsettiğiniz gibi zor ve meşakkatli özveri isteyen bir iştir Semra hanım. Yaklaşık iki yıl önce başlayan BİR'İZ EDEBİYAT yolculuğumuzun amacı ise bugünden yarına kalıcı güzel izler bırakmaktır. Ekibim ve kendi adıma size ve Aşıkpaşa gazetemiz yönetimine çalışanlarına en kalbi teşekkürlerimi gönderiyorum. İyi ki biriz...

0 3 Cevap Yaz
Turan Çakmak (Ziyâ Nûrdan) Ankara 8 Aralık 2017 12:23

Değerli yazınız için, Teşekkürler Aşıkpaşa Gazetesi, Teşekkürler Semra Hanım, hayırlı çalışmalar dilerim

0 2 Cevap Yaz
Kudret Çelik 8 Aralık 2017 12:14

Örnek davranışından dolayı Aşıkpaşa Gazetesini tebrik ederim.

0 2 Cevap Yaz
e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri