Muhammed Mazhar Şahin

“Mikail Vekilimiz ile Projeleri Hakkında…”

A
a
Geçtiğimiz Cumartesi günü Kırşehir Milletvekilimiz Mikail ARSLAN bey Merkez İlçe Teşkilatımızı ziyaret etti ve teşkilat olarak projeleri hakkında biraz sohbet etme imkanı bulduk. Bildiğimiz projeleri vekilimizin ağzından dinlemek daha da keyifli oldu elbette. En küçük görünen bir projenin bile ne kadar uğraş sonucu meydana geldiğini görmüş olduk. Projeler konusunda teşkilatımızın her zaman yanında ve destekçisiyiz diyen vekilimiz, Merkez İlçe teşkilatının Kırşehir açısından öneminden bahsetti. Başkanımız Bilgehan Altaş’a ve yönetim kuruluna güveninin ve desteğinin tam olduğunu belirtti. Kırşehir’in seçim sonuçlarının Türkiye’yi yansıttığı ve dolayısıyla Kırşehir’de gerçekleştireceğimiz çalışmalar sonucunda alınacak neticenin Türkiye geneli ile yakın ve hatta aynı oranda olacağını söyledi. Projelerini anlatmaya çalışsak yorulacağımız gerçeği altında birkaç projeden bahsetmek istiyorum müsaadenizle.
- Dört adet cezaevi yapılacak ve bu cezaevlerinin ikisi yüksek nitelikli cezaevi olacak. Biri açık cezaevi ve nihayet bir de kapalı cezaevi yapılacak. Elbette keşke suç olmasa da cezaevleri dolmasa fakat bu cezaevlerinde çalışan istihdamıimkanı da olacağı için Kırşehir açısından da işsizlik oranının azalacağı ve gerek şehir merkezinde, gerekse de yol boyunca bir insan hareketliliği ile şehrimize yatırım gelme imkanı olacak.
- Kültürel faaliyetler kapsamında tiyatro gösterileri, şölenler, anma törenleri gerçekleştiriliyor ve bu kültürel faaliyetleri ile hem halkımızın hem de il dışından gelen misafirlerin bilgilendirilmesi, kültürümüzün yaşatılması ve anlatılması imkanları sağlanılmakta. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan bir etkinliğin de müjdesini vereyim. Esat Kabaklı, “Vatanına göz dikeni ez oğlum.” diyecek. Kültürel faaliyetler anlamında da hizmetten geri durmayan Mikail vekilimize teşekkür ediyoruz.
- Vekilimiz; PETLAS fabrikamızın büyütülmesi, geliştirilmesi, daha çok istihdam sağlanılması konusunda da uğraşların sürmekte olduğunu ve Kırşehir’e bu alanda da yatırımların olması için uğraşıldığını söyledi.
- Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yanına ek bina yapılarak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi haline dönüştürülmesi projesi ve eski SSK hastanesinin yerine ek hastane binasının yapılması ve bu bölgeye de güzel bir mescidin yapılması projesini de anlatarak çalışmaların başlayacağını ve Kırşehir’in tüm alanlarıyla bir sağlık merkezi olacağını söyledi.
- Bu sene tüm işlemleri biterse gelecek seneye yatırım programına alınacak olan bir diğer ve en önemli proje ise Kırşehir’den tren yolu geçmesi projesi. Üniversitemizin arkasından geçmesi planlanan bu proje, Kırşehir’i bir tık ileri götürecek bir proje.
İlçelerde yapılacak olan projelere hiç girmiyorum bile. Kırşehir için hizmet etmeyi mahalle yönetim kurulu üyesinden vekillere kadar herkes çok istiyor. Kırşehir, Allah nasip ederse 2019 ile birlikte bir atılım gerçekleştirecek. Bu projeleri bize anlatan Mikail vekilimize ve altında imzası olanherkese teşekkür ederim. Özellikle bir alanda şahsen Bilgehan Başkanıma ve Mikail vekilime teşekkürü bir borç bilirim. Bu genç yaşımda Cumhurbaşkanımızın gençleşme hareketi ile birlikte beni yönetimine alan, bana güvenen, desteğini bir an esirgemeyen Bilgehan başkanıma; gençlere desteği ve onlara özel ilgisini bildiğim Mikail vekilime de şahsıma desteği için teşekkür ediyorum. Kırşehir’e hizmet etmek için uğraşan herkesin arkasında ve yanında teşkilatın bir üyesi olarak daima duracağımı belirterek gece gündüz 2019 seçimlerine çalışmaya devam edeceğiz diyorum. Öncelikle yerel seçimlerde zafere ulaşacak daha sonra Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimini Allah’ın ihsanıyla kazanacağız inşallah. Bizlere düşen görev seferdir. Yani gece gündüz Kırşehir için, Türkiye için, ümmet için ve nihayetinde Allah rızası için çalışmaktır. Biz seferden sorumluyuz; seferimizin sonunda zafer, Allah’ındır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Rabbim niyeti halis olanlardan eylesin. Rabbim bizlere bu güzel şehre hizmet etmeyi nasip etsin. Rabbim 2019-2023-2053-2071 hedeflerimize durmadan çalışmayı nasip etsin.
Unutulmamalı ki;
AK Parti, halkın partisidir.
AK Parti, mazlumun partisidir.
AK Parti, ezilenlerin gür sesidir.
AK Parti, ümmetin duasıdır.
Selam ve dua ile…
 
1000
icon
Teskilati da unutmasin 20 Mart 2018 01:22

Teskilata gonul.vermis insanlarida unutmasin sayin vekiliniz...nerdeyse projeler hic goremiyoruz ..sosyal.medyada proje diyorsunuz bizmi goremiyoruz acaba....

0 0 Cevap Yaz
Kemal Parlak 19 Mart 2018 22:12

Muhammet kardeşim önce yüreğine ,ağzına,kalemine sağlık ,yazdıklarının sonuna kadar katılıyorum.sayın vekilimize Allah güç küvvet versin . Bu vesile ile üç aylarımız tüm islam alemine hayırlara vesile olur inşallah

0 2 Cevap Yaz
Ahmet 19 Mart 2018 11:47

Yazınız için tebrik ederim. Kırşehir’e güzel hizmetler geliyor ve gelmeye de devam eder inşallah.

0 1 Cevap Yaz
e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri