“BURASI KIRŞEHİR…………”

A
a

 “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim.” 

    ATATÜRK 

Başlıktaki söz Kırşehirspor taraftarlarına ait bir slogan. Tamamı, “ Burası Kırşehir, buradan çıkış yok.”  Hemen bir açıklık getirmek istiyorum. Bu tamamen sportif bir slogan. Yani Kırşehir’e gelen takımlar, Ahi Stadyumundan eli boş gider, burada puan alma şansınız yok.  Anlamında bir slogan.  Gerçi bunu son maçlarda deplasmanlara da taşıdık maşallah. Yoksa Kırşehir’e gelen herkes bizim sevgi ve saygımızdan, bizim dostluğumuzdan nasiplenip gider.  Çünkü Kırşehir, Anadolu’nun ortasında nazar boncuğu gibi duran,  ozanlar, evliyalar diyarı, Anadolu’nun kültür başkenti Ana vatanı, baba yurdudur.  

Çünkü Kırşehir,  Gözü tok, gönlü zengin, eli, sofrası açık, Ahi’ler diyarı,  Sevginin, hoşgörünün merkezi, bizi bize anlatan, dinledikçe, söyledikçe yaşadığınızı, yaşayacağınızı hissettiren Türkülerin Anavatanı, Hacı Bektaş-ı Veli, Ahi Evran, Yunus Emre, Aşıkpaşa, Aşık Sayıt, Aşık Seyfulah, Muharrem Ertaş, Çekiç Ali, Şemsi Yastıman, Hacı Taşan, Neşet Ertaş vb. vb. Evliyaların, Ozanların memleketidir. Bu nedenledir ki bu memlekete gelen dostluk görür, sevilir, sayılır en iyi duygularla uğurlanır. Slogan sadece sportif amaçlıdır. Bunu açıklamakta yarar gördüm. Birde coştuğumuz, sevincimizin, mutluluğumuzun doruğa çıktığı şu günleri de fırsat bilerek mütevazi ! bir şekilde acıcık kendimizi, memleketimizi övelim dedim izninizle. 

Değerli okurlarım, sevgili Kırşehir’liler; 

Hepinizin malumu, uzun bir aradan sonra Kırşehirsporumuz amatör ligden kurtuldu ve 3. Lige terfi etti. Geriye doğru baktığımda gerçekten çok sıkıntılı dönemler geçirdik. Acizane bendeniz eski Kırşehirsporun üyesiydim ve muhtelif zamanlardaki kongrelerde divan heyetinde görevler aldım. Kırşehirsporu sevenler (gerçi sevmeyen yoktur da) olarak uzun zaman sıkıntılar yaşadık, takım kayyuma devredildi, sağlıklı yönetim oluşturulamadı, yeterli destek bulunamadı derken takım amatör lige kadar düştü. Kısa adı BAL ligi olan Bölgesel Amatör Lig’de de uzun süren mücadele ve sıkıntılı dönemden sonra, olması gereken, yapılması gereken yapıldı ve Belediyemiz takımı devralarak bu sıkıntılı sürece son verdi veeee bugün itibariyle çok şükür Amatörlükten kurtulduk. 

Şöyle oldu, böyle oldu, şu şurdan geldi, bu buradan gitti, şu yapılsaydı, bu yapılmasaydı gibi tartışma, söylem yada dedi kodunun hiçbirisi şahsen beni ilgilendirmiyor. Ben bu güne bakıyorum ve gelecek için yapılması gerekenleri, yapılmaması gerekenleri düşünüyorum. Gelen geldi, giden gitti, olan oldu ve bitti. Takım Şampiyon ve 3. Lige terfi etti. Bundan gerisi laf-ıgüzaf. Bundan sonra yapılması gereken geçmiş hatalar var ise onlardan ders alıp, önümüzdeki döneme bakmak. Sportif anlamda neler yapılması gerekiyor ise onları spor adamları yapmalı. İlimizde çok değerli sporcularımız, hocalarımız var. Bu kişiler bir araya getirilerek güzel bir birliktelik sağlanmalıdır. Onların yetişemediği yerlerde, eksiklik hissedilen konularda da spor camiası içerisindeki hemşerilerimizden fikir alınıp, görüş alışverişinde bulunularak Kırşehir için Kırşehirspor için yapılaması gerekenin en iyisi yapılmalıdır ve de yapılır diye düşünüyorum.  

 Ben buradan başta Belediye Başkanımız Sayın Yaşar BAHÇECİ olmak üzere, Başkan Veli ŞAHİN ve yönetimine, Teknik direktör Ercan KUL ve ekibine saygılar sunuyorum. Bu takım için emek veren, ter döken ve şampiyonlukta büyük pay sahibi olan tüm sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Herkese saygı ve sevgilerimi sunuyor, gözlerinden öpüyorum. Sağ olun, var olun,  ömrünüz uzun olsun, Allah gönlünüzün muradını versin, bizleri mutlu ettiniz, sizlerde bir ömür mutlu olun. 

Gelelim en önemli bölüme. ŞAMPİYON TAKIMIN, ŞAMPİYON TARAFTARINA. Hani maçlarda avazı çıktığı kadar bağıran, “ İşte Şampiyon, işte taraftar” diye rakiplere sahaları dar eden taraftara.  Herkes emek verdi, ama en büyük emeği taraftar verdi diye düşünüyorum. Hiçbir karşılık beklemeden, soğuk-sıcak demeden, yağmur-çamur demeden, gerektiğinde aç – susuz takımının yanında olan emektar Kırşehirspor taraftarı en büyük övgüyü hak ediyor.  Birde hep Kırşehirspor , Kırşehirspor diyorum da takımın resmi adı Kırşehir Belediye Spor.  Adının çok önemi olmadığını, herkesin gönlündeki, dilindeki ismin Kırşehirspor olduğunu bildiğim için hep böyle yazıyorum. 

Özellikle bu sezonun ikinci yarısında Kale dahil Ahi Stadyumunu tamamen dolduran, her maçı yaklaşık 10.000-12.000 kişiyle takımına destek veren bu taraftara ne kadar övgü dolu sözler söylense azdır diye düşünüyorum. Sizlerde sağ olun, var olun sevgili Kırşehirspor sevdalısı dostlarım, kardeşlerim. Birde bizler eskiden Amigo derdik, şimdi bunun adı değişti de tribün lideri mi olmuş ne olmuş bilmiyorum. Ben yine taraftar gruplarını yönlendiren bu emektar kardeşlerime Amigo demek istiyorum. Bence daha çok yakışıyor. Değerli-sevgili Amigo kardeşlerim, sizlerde sağ olun, var olun, emeğinize yüreğinize sağlık. Sizlerin emekleri de inkar edilemez. 

Yeri gelmişken Amigo kardeşlerim başta olmak üzere tüm taraftar guruplarına, taraftarlara bir öneri sunmak istiyorum. Ahi Stadyumuna bir pankart asılmıştı ve harika duruyordu. BURASI KIRŞEHİR, BURDA KÜFÜR YOK. Ne kadar güzel ve hoş bir söz. Tamda girişte söylemeye, tarif etmeye çalıştığım Kırşehir’e yakışan bir söz. Bunun artarak devam etmesini sağlayalım. İçimize sızan bir kısım terbiyesizlere fırsat vermeyelim. Küfür etmeye yeltenenleri içimizden ayıklayalım. Ayıklayalım ki Analarımız, bacılarımız, kızlarımız, gelinlerimiz de maçlara rahat rahat gelebilsin. Sahamızdaki son maçımız olan Devrek Belediyespor maçındaki manzara muhteşemdi. Hanım kardeşlerimiz için yer de ayrılmıştı ki görüntü tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek güzellikteydi. Bu manzaranın artmasını sağlamak bizim elimizde. Düşünebiliyor musunuz sevgili Kırşehirspor sevdalıları, bizim Şeref tribünü bölümünün bir tarafı, her maçta tamamen hanım kardeşlerimizle dolu. Nasıl büyük bir iş başarmış oluruz bir düşünün. 

Ankara’daki Şampiyonluk maçımızda bir kısım taraftar çok gereksiz küfürler etti. Gerçi küfürün gereklisi gereksizi olmaz. Takım iyi, herkes şampiyonluğa inanmış, iyi oynuyoruz, seyirci muhteşem ötesi, rakip taraftardan kat kat fazlayız ve harika destek var, kısacası her şey bizim lehimize ve güzel giderken, niye küfür edilir anlam veremedim. Bizim bulunduğumuz bölümdeki  taraftarlarda aynı görüşteydi. Hiç gereği yokken küfür etmek hem terbiyesizlik hem de tribündeki gerginliği artırmaktan başka hiçbir faydası yok, olamazda. Bir Bir ara birisi kalktı “ zıpla zıpla zıplamayan i……..” haydiiii. Oldumu şimdi. Kendi kendimize küfür ediyoruz. Yakışmadı, yakışmazda.  

Değerli Kırşehirspor sevdalıları, sevgili Amigolar, Tribün liderleri, maç seyretmeye gelene herkes gelin hep birlikte bizler, BURASI KIRŞEHİR, BURDA KÜFÜR YOK, sloganına ek olarak; 

BİZ KIRŞEHİR’LİYİZ, BİZDE KÜFÜR YOK.  Diyelim mi? 

Diyelim diyelim. Bize de bu yakışır.  

ŞAMPİYONLUĞUMUZ HAYIRLI OLSUN. 

Galın sağlıcakla 

1000
icon
fabrika 27 Nisan 2018 09:37

şehrinin şeker fabrikası satılmış sizler halen kırşehirspor diyorsunuz. bu takım bu şehirdeki insanlara iş alanı mı sağlıyor ? yarın bir gün "fabrikamız yok, iş alanımız yok" dediklerinde işte o zaman aklınız başınıza gelecek. kırşehir, takıma gösterdiği hassasiyeti fabrikası için göstereydi şimdi böyle olmazdı...bir yazınızda bile değinmediniz varsa yksa kırşehirspor.güle güle izleyn...

0 0 Cevap Yaz
e-gazete E-GAZETE
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri