Kuruağıl İlköğretim Okulu’nda Kitap Okuma Etkinliği Gerçekleşti

Güncel 23 Aralık 2017 12:41
Videoyu Aç Kuruağıl İlköğretim Okulu’nda Kitap Okuma Etkinliği Gerçekleşti
A
a

Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezi olarak Kitap Okuma Halkaları Projesi kapsamında Kuruağıl İlköğretim Okulu öğrencileri ile Bahaettin Karakoç'un Kar Sesi adlı kitabın kritiğini yaptılar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçen Cacabey Gençlik Merkezi'nde açılan atölyelerde gönüllü gençlere kişisel gelişimleri için farklı alanlarda hizmet veriliyor. Cacabey Gençlik Merkezi tarafından Kitap Okuma Halkaları Projesi kapsamında Kuruağıl İlköğretim Okulu öğrencileri ile Bahaettin Karakoç'un Kar Sesi adlı kitabın kritiğini yaptılar. Cacabey Gençlik Merkezi’nde gençlik liderlerinin belirlediği Kız ve Erkek grupları boş zamanlarını Kitap Okuma Halkaları Projesi kapsamında kitap okuyarak değerlendiriyor. 
Kırşehir Gençlik Merkezi atölyelerinde gençler; İngilizce, bilgisayar, bağlama, gitar, keman, ney, ebru ve tezhip sanatları, resim, basketbol, futbol, voleybol gibi sportif ve kültürel etkinliklerle hafta sonları boş zamanlarını dolu dolu geçirme fırsatı buluyor.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü' ne (GHSİM) bağlı olarak faaliyet gösteren Cacabey Gençlik Merkezi'nde belli bir müfredat kapsamında gençlere inovasyon, dil eğitimleri, dini ilimler, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyeleri başlığı altında eğitim veriliyor. Akademik kapsamda oluşturulan bu temalar, alanında uzman eğitmenler tarafından organize ediliyor.
Kırşehirli gençlerin buluşma noktası haline gelen gençlik merkezinde, gençlik merkezleri akademisi başlığı altında gerçekleşen çalışmalarla yeni bir dönem başlıyor. Gençlerin odak noktada olduğu faaliyetler için 6 farklı tema belirlendi. Bu temalar; Değerler, dil eğitimleri, dini ilimler, inovasyon, sosyal bilimler ve kişisel gelişim atölyelerinden oluşuyor. Atölyelerde faaliyetler belli bir müfredat programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri