1. Haberler
  2. Eğitim
  3. Kolej Sahibi Öğretmenleri Sıra Dayağına Soktu! Görüntüler Kan Dondurucu

Kolej Sahibi Öğretmenleri Sıra Dayağına Soktu! Görüntüler Kan Dondurucu

featured

Yasa dışı çalışmaya ve haklarını gasp edenlere karşı çıkmak isteyen sendika üyeleri öğretmenler, İstanbul Kadıköy’de olan Kandilli Koleji’nin sahibi tarafından şiddete maruz kaldılar. Öğretmenleri darp etmek için şemsiye kullanıldı.

Öğretmenler yasa dışı çalışma gibi bir talepleri olduğundan dolayı bu duruma karşı sendika hakları ve yasal haklarını korumak için Kandilli Koleji’ne gittiler.

Kolej sahibi olan İsmail Şilan’ın, sendika üyeleri öğretmenlerin yapmış oldukları eyleme karşı saldırı gerçekleştirdiği ve fiziki olarak müdahalelerde bulunduğu dile getirildi.

Özel sektör öğretmenler sendikasının sosyal medyasında paylaşmış olduğu videoya göre, Kolej sahibi İsmail Şilan’ın, eylemde bulunan öğretmenlere şemsiye ile saldırdığı görülüyor.

Öğretmenlere karşı şemsiye ile saldırı gerçekleştirilen kurumun yöneticisi hakkında, özel sektör öğretmenler sendikası suç duyurusu yapacaklarını söyledi ve MEB Yusuf Tekin’e seslenerek durumu kontrol altına alınması istendi.

Sendikanın durumla ilgili yapmış olduğu açıklama

“Kadıköy’deki Kandilli Koleji’nin sahibi  sendika üyesi olan öğretmenlere saldırıda bulundu. Öğretmenlerin yasa dışı çalışmalarına karşılık olarak sendika hakları ve yasal haklarına korumak adına yaptıkları eylemde Kolej sahibi fiziki olarak müdahale etti ve bu durum karşısında sendikamız kurum ve sahibi hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdik. Özel sektörde çalışmakta olan öğretmenlerimizin haklarını korumakta kararlıyız. Milli Eğitim Bakanlığının politikasında hakları savunmak vardır!”

 

 

Kolej Sahibi Öğretmenleri Sıra Dayağına Soktu! Görüntüler Kan Dondurucu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir