Kış Kursları Yoğun İlgi ile devam ediyor

Güncel 26 Aralık 2017 14:45
Videoyu Aç Kış Kursları Yoğun İlgi ile devam ediyor
A
a
Kırşehir Belediyesine bağlı Belediye Gençlik Merkezi, Aile Yaşam Merkezi ile Kervansaray Mahallesi Konağı Kurs Merkezi ve Bahçelievler Nene Hatun Konağı Kurs Merkezi’nde kış dönemi kursları yoğun ilgi ile devam ediyor
Kursiyerler Aile Yaşam Merkezinde 5 Eylül -22 Eylül 2017,Kervansaray ve Nene Hatun Konağında 5 Eylül -29 Eylül tarihleri arasında kurs merkezlerinde kayıtlarını yaptırarak kurslara başladı.
Başkan Bahçeci; “Kurslarımız Kış ayında da 46 branşta devam ediyor. Çocuklarımız içinde kurslarımız var. Kış aylarında devam eden kurslarımıza yetişkinlerimizi de bekliyoruz. Bu kurslara katılmak çocuklarımızı geleceğe hazırlamak onların hem sanat alanında hem kültürel alanda, farklı branşlarda eğitim alması onların geleceği açısından çok önemli.”
Yetişkin ve Gençlerimizin, kış dönemini verimli geçirmeleri için açtığımız kurslarımız devam ediyor diyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Mahallelerimizde açtığımız konaklarımızda o mahallede ikamet eden bayanlarımızın kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Kış aylarında devam edecek kurslarımıza yoğun bir ilgi ile devam ediyor.
Konaklarımıza her geçen gün ilginin artması bizleri mutlu ediyor. Kurslarımıza katılanlar hem yeni beceriler elde ediyor hem de kişisel-sosyal anlamda gelişim kaydediyorlar. Aynı şekilde Aile Yaşam Merkezimiz ve Gençlik Merkezimizde faaliyet gösteren kurs, seminer ve kulüpler yoğun ilgi topluyor. Bizlerde kış döneminde de bu kurs ve etkinlikleri devam ettiren gençlerimizin ve yetişkinlerimizin boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendiriyorlar.
 Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışan Belediyemiz gençlerimizin, yetişkinlerimizin ve hanımlarımızın sosyal, eğitsel, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yaz döneminde olduğu gibi kış döneminde de etkinliklere devam edecek.Düzenlediğimiz ücretsiz kurslarla kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında da Kırşehirli hemşerilerimizin  yanında oluyoruz” dedi.
4 merkezde, 46 ayrı branşta Kurs verilmektedir.
Belediye Gençlik Merkezi, Aile Yaşam Merkezi ile Kervansaray Mahallesi Konağı Kurs Merkezi ve Bahçelievler Nene Hatun Konağı Kurs Merkezi’nde Okul öncesi,4-6 yaş çocuk etkinlikleri,Yağlı Boya resim, Filografi, Kurdele Nakışı,TelKırma,KağıtTelkari,SeramikBoyama,Rapido,Takıtasarım,KağıtRölyef,AhşaBoyama,İğneOyası,DantelAnglez, Hat, Tezhip,Kalgrafi,Kuran-ı Kerim,Tiyatro (Çocuk-Yetişkin),Diksiyon,İngilizce a1,İngilizce a2, İşaret Dili,Piyano ( Çocuk-Yetişkin) ,Bağlama ( Çocuk-Yetişkin) ,Gitar ( Çocuk-Yetişkin),Pilates,Zumba,Step Aerobik, 50+Step aerobik, FunnyJumps ,Mefruşat,Kırkyama,El Sanatları,Aşçılık,Giyim Kuşam dallarında kurslar veriliyor.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri