Kırşehir Valiliği'nden şehit mezarı açıklaması

Güncel 26 Ağustos 2018 11:37
Videoyu Aç Kırşehir Valiliği'nden şehit mezarı açıklaması
A
a

Kırşehir Valiliği, haziran ayında toprağa verilen şehidinin mezarının devlet tarafından yaptırılmadığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 03 Haziran 2018 tarihinde Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerin saldırısında şehit düşen er Süleyman Sevim'in cenazesinin ailesinin talebi üzerine doğum yeri olan Kırşehir merkeze bağlı Dedeli köyündeki mezarlıkta törenle defnedildiği hatırlatıldı. 
Bazı basın yayın organlarında Sevim'in defin işleminin üzerinden 2,5 ay geçmesine rağmen devlet tarafından yapılması gereken mezarının hala yapılmadığı yönünde haberlerin yer aldığı anımsatılan açıklamada, şöyle denildi:
"Bilindiği üzere kabirlerin üzerine konulan toprakta belli bir süre çöküntü yaşanmaktadır. Yapılacak kaidenin çökmesi ve çatlamasını önlemek amacıyla kaideler belli bir süre (en az 6 ay) beklendikten sonra yapılmaktadır. Devletimizce yapılacak mezarların yapım süreci ile ilgili tüm şehit ailelerimiz bilgilendirilmektedir.
Haberde adı geçen şehidimiz Süleyman Sevim'in ailesi de bu konuda bilgi sahibidir. Devletimiz her zaman şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmıştır, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Bu haberin bilgi eksikliğinden kaynaklandığı ya da maksatlı olarak yayınlandığı ve gerçeği yansıtmadığı kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur." (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri