Kırşehir TSO’ da Protokol İmzalandı

Güncel 30 Haziran 2018 14:40
Videoyu Aç Kırşehir TSO’ da Protokol İmzalandı
A
a

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen programa Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu

,Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri Ahika Genel Sekreter Vekili Bekir Varol ,Hollanda Türkiye Ticaret Odası Başkanı Ethem Emre, Tarım Uzmanı  Ali Etik, Ticaret Geliştirme Uzmanı Bünyamin Onasya, Hollandalı İş Adamı Peter Den Elzen katıldı. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekicioğlu: “Organizasyona davet üzerine katılan Hollanda Kraliyeti Büyükelçilik Ekonomi ve Ticaret Müşaviri Sayın Derya Kaplan 'a teşekkür ederiz.
İşbirliği protokolünde amaç; iki ülke arasında ticari ve hukuki iletişimi kurmada öncü olmaktır.
Ticari ilişkileri güçlendirmek için imzalanacak protokolün hedefi ise, Türkiye ve Hollanda arasında köprü vazifesini üstlenerek dış ticaret ile ilgili en önemli adreslerden biri haline gelerek, her iki ülke arasında yer alan sektörler ve bu sektördeki firmalar için yeni fırsatlar yaratarak, daha güçlü ticari ilişkiler kurulmasına öncülük etmektir. Bu protokolle Kırşehirli hemşerilerimizin ekonomik olarak memleketlerine yatırım yapmalarını teşvik edeceğiz.
            Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak en büyük amaçlarımızdan biri de Kırşehir ticaretini, ihracatını daha ileriye taşımaktır. İmza altına alınan bu protokolle ikili işbirliği fırsatları yaratarak, İlimizin ihracatını üst seviyelere taşımak arzusundayız. Ticaret alanında etkin bir işbirliğinin kurulması, desteklenmesi ve geliştirilmesi için taraflar Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile Hollandalı firmalar arasında etkin bir iletişim sağlanmasını, Kırşehir ve Hollanda’da mevcut olan sektörel pazar bulunmasını, üyelerimiz ve Hollandalı firmaların farklı sektörler de ikili ekonomik işbirliklerinin artmasına katkı sağlayacak yeni eğitim programları ve araştırmalar geliştirmeleri ve uygulamaya konulmasına destek sağlanması amaçlanmaktadır.” İfadelerini kullandı.
 Vali İbrahim Akın  ziyaret  edilerek işbirliği protokol hakkında bilgi verildi. Hollanda Türkiye Ticaret Odası Heyeti OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan,  Tek-Yön Hayvancılık Ltd. Şti. Müdür’ü Mustafa Savcı , Nur Tarım Ürünleri Ltd. Şti. Yetkilisi Yakup PARLAK ziyaret edilerek İşbirliği protokolü ve iki ülke arasındaki ticari ilişkiler kapsamında yapılabilecek yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.(Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri