Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Açıklama

Güncel 12 Temmuz 2018 18:27
Videoyu Aç Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Açıklama
A
a

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 7143 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkında açıklamalarda bulunuldu.

                Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada: "7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun 10. maddesinin 9. fıkrasına göre;“Üyelerin Odalara, 31.03.2018 tarihine kadar tahakkuk eden aidat borçlarına yönelik ( icraya verilmiş olan alacaklar dahil) aşağıda belirtilen açıklamalara göre yapılandırma yapılacaktır.”
- İlgili mevzuattan yararlanmak isteyen Üyelerimiz, Odamıza 31.07.2018 tarihine kadar yazılı olarak başvurmaları gerekmektedir,
- Yasadan istifade etmek isteyen üyelerimiz, 31.07.2018 tarihine kadar olan aidat borç asıllarına ödemeleri halinde, borç asıllarına isabet eden gecikme zammı, gecikme faizi alınmayacak olup, tahakkuklar iptal edilecektir,
- Ödenmesi gereken tutarları öngörülen süre ve şekilde kısmen ya da tamamen ödenmemesi halinde, ödenmemiş borç asıllarına ilişkin faiz, gecikme zammı gibi fer’i alacaklar ilgili mevzuat hükümlerine göre tekrar tahsil edilecektir.
- Vergi mükellefiyeti sona erdiği halde oda kayıtları devam eden üyelerin, vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihe kadar ödenmeyen borçları için bu kanun hükümlerinden yararlanabilir. Vergi mükellefiyetinin sona erdiği tarihten sonra tahakkuk eden aidat borçlarının asılları ile birlikte gecikme zammının tahsilinden vazgeçilir." ifadeleri kullanıldı.( Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri