Kırşehir Müftüsü Osman Arslan Emekli Oluyor

Güncel 23 Şubat 2018 13:12
Videoyu Aç Kırşehir Müftüsü Osman Arslan Emekli Oluyor
A
a

Kırşehir Müftüsü Osman Arslan 10 Mart 2018 tarihinde emekli oluyor. Geçtiğimiz günlerde Kocatepe Restoranda düzenlenen veda yemeği düzenlendi.

. Düzenlenen veda yemeğine Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ankara, Kayseri, Yozgat, Nevşehir, Kırıkkale, Aksaray, Niğde İl Müftüleri, daire müdürleri ve sivil toplum örgüyü başkanları ile birlikte Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu ve Aşıkpaşa Gazetesi Köşe Yazarı Zafer Çam katıldı.
14 ay Kırşehir’de il müftüsü olarak görev yapan Osman Arslan yaptığı konuşmada Kırşehir’i ve Kırşehirlileri çok sevdiğini, Kırşehir’den emekli olmanın mutluluğunu dile getirdi.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’de birer konuşma yaptılar. Kırşehir Valisi Necati Şentürk Kırşehir Müftüsü Osman Arslan ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise teşekkür ederek halı seccade hediye etti. Aşıkpaşa Gazetesi olarak bizde emeklilikten sonraki hayatına başarılar dileriz.
Osman Arslan Kimdir?
1953 Yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdu. 1968’de Sorgun Kuran Kursunda hafızlığımı bitirdi. Aynı yıl ilkokulu dışarıdan bitirdi. Orta Okulu İstanbul Zeytinburnu Abdülhak Hamit Orta Okulunda, Liseyi İstanbul Pertevniyal lisesinde bitirdi. Liseye devam ederken Beyazıt Camii baş imam hatibi Abdurrahman Gürses hocadan talim okudu.
   31.12.1975 tarihinde Beyoğlu Müftülüğüne bağlı Gedik Apti Camii’nde Müezzin Kayyım olarak göreve başladı. 1976 yılında Kırklareli İmam Hatip Lisesinde fark derslerimi verdi. 77-78 öğretim yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’ne girdi. 1981 Yılında Tefsir-ül Hadis bölümünden mezun oldu.
   1982-83 yılında askerliğini yaptı. Askerlik dönüşü Beyoğlu Müftülüğüne bağlı Şah Kulu ve Kadı Mehmet Camilerinde İmam Hatip görevinde bulundu. 1985 yılında özel olarak Aşere Takrip okudu. İstanbul Haseki İhtisası 8’inci dönem olarak bitirdi. Kırklareli Demirköy, Sakarya Kaynarca, 1996-2000 arası din görevlisi olarak yurtdışında bulundu.
   Yurtdışı dönüşü Artvin Yusufeli, Tekirdağ Saray, İstanbul Sultanbeyli, İzmir Bayraklı ilçe müftülüğü görevinde bulundu. Evli ve dört çocuk babasıdır.(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri