Kırşehir Müftülüğü’nden Yaz Kur'an Kursu Eğitim Semineri Düzenlendi

Güncel 28 Haziran 2018 16:36
Videoyu Aç Kırşehir Müftülüğü’nden Yaz Kur'an Kursu Eğitim Semineri Düzenlendi
A
a

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından, 25 Haziran'da başlayan Yaz Kur'an Kursları öncesi kurslarda görev alacak olan din görevlilerine yönelik seminer düzenlendi.

     2018 yılı Yaz Kur’an Kursları eğitim faaliyetleri ile ilgili olarak Kırşehir İl  Müftülüğü tarafından din görevlilerine yaz Kur’an kursları eğitim takvimi, kayıt işlemleri, dönemler, eğitim-öğretim hizmetleri ilgili yönetmelik ve yönerge hükümleri, yaz Kur’an kurslarında karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri, öğrenci psikolojisi, güçlü ve etkili iletişim, yaz Kur’an kurslarında Kur’an öğretim, yöntem ve teknikleri ile yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları ve Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) konularında bilgilendirme semineri düzenlendi.
      Seminerde din görevlilerine konuşan Kırşehir İl Müftülüğü Uzman Vaizi Şevket Şimşek: “Yaz Kur’an Kurslarının çocuklarımızın Kur’an eğitimi almaları, dini bilgilerini öğrenmeleri açısından çok büyük bir önemi vardır. Her şeyden evvel dini ve ahlaki değerlerimizi çocuklarımıza aktarabilmek, öğretebilmek, milli ve manevi değerlerimiz olan Kur’an, Peygamber, vatan, bayrak, şehitlik ve gazilik gibi kutsal değerlerimizi, sevgi, saygı, muhabbet, dostluk gibi ahlaki değerlerimizi, yaratan ve yaratılanlara karşı sorumluluklarımızı hatırlatmak, pekiştirmek, geliştirmek ve öğretmek amacıyla hareket etmeliyiz.” dedi. (Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri