Kırşehir Lisesi'nin Tabelası Sökülmeyecek!

Güncel 9 Haziran 2018 12:02
Videoyu Aç Kırşehir Lisesi'nin Tabelası Sökülmeyecek!
A
a

AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli Kırşehir Lisesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kendirli açıklamasında şunları söyledi.

Değerli Kırşehirli Hemşerilerim, Kırşehir'in adını taşıyan güzide okulumuz '' Kırşehir Lisesi'' 1953 yılında şehrimizde açılan ilk lise binasıdır. Adına layık olarak yıllarca Kırşehir'in en iyi eğitim Kurumlarından birisi olmuş bulunduğu liseye adını vermiş mezunları ile Kırşehir'in bugünlere gelmesine büyük katkı sunmuş bu güzide okulumuz ile ilgili kamuoyunda bazı olumsuz düşünceler seslendirildiğinde üzüntüyle şahit olmaktayız.
Şehrimizin ''Eğitimde Marka Kent'' olma sürecinde çok büyük katkıları olan okulumuzdan bu güne kadar yaklaşık 30.000 öğrenci mezun olmuştur. Okul idaresinin şahsi çabaları ile yaptığı  çalışmalarda görülebileceği gibi yüzlerce doktor, mühendis eczacı, avukat ve daha ötesi Kırşehir'de görev yapan öğretmenlerin çok büyük bir kısmı Kırşehir lisesinden mezundur. Geçmişten Prof Dr. Erol  Güngör halen Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Belediye başkanımız Yaşar Bahçeci ve Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Prof Dr Vatan Karakaya Kırşehir Lisesi mezunlarından bazılarıdır. Benim  de mezun olduğum böyle köklü ve güzide bir okulun kapatılacağını düşünmek, okul kültürü oluşmuş ve bulunduğu yere adını vermiş Kırşehir Lisesi için elbette düşünülemez.
Kırşehir Lisesi halen Bağbaşı'ndaki lise binasında geçici olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından diğer okulların ve okul inşaatlarının durumları göz önüne alınarak yapılan planlama ile en kısa sürede kamuoyunun beklentilerine uygun olarak kendi binasında eğitim vermeye başlayacaktır.  Hemşerilerimizin hiç endişesi olmasın  Kırşehir lisesi tabelası eski yerine yapılacak binanın üzerine asılacaktır dedi.
 
 
1000
icon
Mehmet 9 Haziran 2018 16:01

Cumhuriyet Ortaokulu sabah 7 akşam 7 eğitime devam mı edecek? 11-12yasındaki çocuklar daha gün doğmadan derse başlıyor. Hava kararinca okuldan çıkıyorlar. Bu durumda Cumhurbaşkanının dediği tekli eğitime nasıl geçilecek. Madem lise olacak ne diye ortaokul diye tabela astınız. O kadar ortaokul öğrencisi ve velisi ile dalga mı geciyorsunuz.

0 0 Cevap Yaz
Efe

Kırşehir lisesi için çaba veren herkese tesekkur ederiz.Cumhuriyet Ortaokulu için ise yanındaki okul bünyesine katıldığı zaman sıkıntı ortadan kalkacaktır ve tekli egitim yapılacaktır zira yanindaki okilun gonderilecegi cok bos okul vardir.Kirsehir Lisesi vekilimizinde mezun olduğu okuldur.

0 0
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri