Kırşehir Kent Konseyi: "Ülkemiz 2015 yılından itibaren Suriye kaynaklı terör saldırılarının hedefi haline geldi"

Güncel 5 Mart 2018 17:40
Videoyu Aç Kırşehir Kent Konseyi: "Ülkemiz 2015 yılından itibaren Suriye kaynaklı terör saldırılarının hedefi haline geldi"
A
a

Kırşehir Kent Konseyi tarafından yapılan açıklamada Türkiye'nin 2015 yılından itibaren Suriye kaynaklı terör saldırılarının hedefi haline geldiğini belirtildi.

TSK tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla yapılan açıklamada son bir yılda Suriye sınırından Türkiye'ye yönelik 700'den fazla saldırının gerçekleştirildiği anlatıldı. 
Kırşehir Kent Konseyi tarafından yazılı yapılan açıklamada, "Ülkemiz, özellikle 2015 yılından itibaren Suriye kaynaklı terör saldırılarının hedefi haline gelmiştir. Ülkemizin, milli birlik ve bütünlüğünü tehdit eden bu saldırılarda 316 sivil vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 
Son 1 yıl içerisinde de Suriye sınırından ülkemize yönelik 700’den fazla saldırı düzenlenmiştir. Bu sebeple Türk Silahlı Kuvvetleri, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51. maddesine istinaden 20 Ocak 2018’de Suriye’nin kuzeyinde yer alan Afrin bölgesindeki; PKK/PYD/YPG/DEAŞ hedeflerine yönelik bir operasyon başlatmıştır. 
Özgür Suriye Ordusu birlikleri ile koordineli bir şekilde başarıyla icra edilen bu operasyonda söz konusu terör örgütlerine ait gözlem noktaları ve çok sayıda hedef imha edilmiştir. 
Zeytin Dalı Harekatı, büyük bir hassasiyetle sürdürülmektedir. Bu operasyon ile Suriye’nin kuzeyinde ulusal güvenliğimize ve bölgenin güvenliğine yönelik tehdit oluşturan terör unsurlarının etkisiz hâle getirilmesi ve sınır güvenliğimizin sağlanması amaçlanmaktadır. 
Zeytin Dalı Harekatı, herhangi bir dini ya da etnik gruba yönelik olmadığı gibi Suriye’nin toprak bütünlüğüne dair bir tehdit de oluşturmamaktadır. Burada yegane hedef; bölgenin, bölge huzurunu bozan teröristlerden ve terörizmden arındırılmasıdır" ifadelerine yer verildi. (İHA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri