Kırşehir İtfaiye Müdürlüğü İle Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Omuz Omuza

Güncel 6 Nisan 2018 17:14
Videoyu Aç Kırşehir İtfaiye Müdürlüğü İle  Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Omuz Omuza
A
a

Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekibi Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gelerek,İtfaiyecilik ve Yangın söndürme Alanı öğrenciler ile yangın tatbikatı yaptı.

Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekibi  Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gelerek,İtfaiyecilik ve Yangın söndürme Alanı öğrenciler ile yangın tatbikatı yaptı.Gerçeği aratmayan tatbikatta daha önceden haber verilmeyen  öğrencilerin kontrollü ve hızlı bir şekilde binayı tahliye etmeleri sağlandı.Daha sonra toplanma yerinde okulun İtfaiyecilik ve Yangın söndürme Alanı öğrenciler ile birlikte bir yangına nasıl müdahale edilir bununla ilgili öğrencilere uygulamalı eğitim yaptırıldı.Uygulamanın öğrencilerin üzerinde olumlu etki yaptığı konunun en üst seviyede anlaşıldığı görüldü. Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlüğü konuşmasında şunları söyledi: Bizleri kırmayarak okulumuza kadar ekibiyle birlikte teşrif ederek öğrencilere ve personellere vermiş olduğu faydalı bilgilerden dolayı başta Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürümüz Neşet Aydın'a ve ekibine teşekkür ediyoruz  Geleceğin İtfaiyecilerini yetiştiren Okulumuz İdareci ve Öğretmenlerimize de bu faydalı faaliyetten dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dileriz dediler.
İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü Tanıtımı:
 
Yangın, sel, deprem gibi doğal afetler ile savaş gibi toplumsal olaylarda ortaya çıkabilecek, can ve mal kaybını en aza indirmek için, etki müdahale yapabilecek, ara elemanları yetiştirir.
Programın Amacı:
 
 İtfaiyecilik ve yangın güvenliği programının amacı itfaiye teşkilatlarında veya eğitmen olarak veya başka sektörde bina güvenlik görevlisi olarak çalışacak elemanlar yetiştirmektir.
 
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:
 
 İtfaiyecilik ve yangın güvenliği programında matematik, kimya, davranış bilimleri temel strüktür ve yapı bilgisi, araç ve malzeme bilgisi, spor eğitim bilgisi, sivil savunma bilgisi, kurtarma bilgisi, iş hukuku ve yangın bilgisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
 
Gereken Nitelikler: 
 
İtfaiyecilik ve yangın güvenliği programında okumak isteyenlerin 1,65 cm den daha uzun boylu, bedence güçlü ve sağlıklı, ağır sporlara ilgili ve hevesli, dikkatli sabırlı, cesaretli başkaları ile iyi ilişki kurabilen kimseler olmaları gerekir.
 
Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler:
 
 İtfaiyecilik ve yangın güvenliği programını bitirenlere İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Teknikeri” ünvanı verilir. İtfaiyecilik ve yangın güvenliği teknikeri itfaiye teşkilatında başkan veya müdürlerle itfaiye erleri arasındaki iletişimi ve eşgüdümü sağlar; erleri eğitir, çeşitli kuruluşların güvenlik birimlerinde güvenliği sağlayıcı önlemleri alır.
 
Çalışma Alanları:
 
 İtfaiyecilik ve yangın güvenliği teknikerleri belediyelere bağlı itfaiye teşkilatlarında, yangın söndürme ve güvenlik araçlarını üreten sanayi dallarında, fabrika, otel okul vb. kuruluşların güvenlik birimlerinde iş bulabilirler. Bu alanın yükseköğrenim düzeyinde eğitimi yeni başladığından mezunların iş bulma sorununun olmadığı söylenebilir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri