Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Taşınıyor...

Güncel 13 Haziran 2018 16:33
Videoyu Aç Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Taşınıyor...
A
a

İl Müdürlüğü Ana Hizmet Binasının yıkılıp yerine yeni bir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü binası yapılacağında İl Müdürlüğü 19 Haziran 2018 Salı Gününden itibaren Güldiken Mahallesi, Şehit Metin Koca Caddesi, Gençlik Merkezi yanındaki binada hizmet verecek.

Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü  ana hizmet binasının yerine yeni bir  bina yapılacağından kaynaklı başka bir binaya taşınarak  hizmet vereceğini belirten Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  Kenan Şahin “ İl Müdürlüğümüz 1.Hizmet  Binasının   yıkılıp yerine yeni bir hizmet binası yapılacağından Müdürlüğümüz 19 Haziran 2018  tarihinden itibaren Güldiken Mahallesi, Şehit Metin Koca Caddesi, Gençlik Merkezi  yanındaki binada  hizmet verecektir. Taşınacağımız bu binada İl Müdürlüğü Makamı, bir tane İl Müdür Yardımcımız, İdari ve Mali İşler Müdürlüğümüz, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğümüz, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğümüz, Döner Semaya Saymanlığımız, Hukuk Birimimiz ve Sivil Savunma birimimiz yer alacak.
 
Tarım ve Hayvancılıkta sürekli gelişerek büyüyen Kırşehir’de  Medrese mahallesinde bulunan Ana Hizmet Binası  ve  Kervansaray Mahallesindeki Ek Hizmet Binalarının  iki  farklı yerde olmasından dolayı    ihtiyaçlara cevap verememesi nedeniyle  Ana Hizmet Binamız  yıkılarak yerine bütün şubelerimizin tek bir binada hizmet verebileceği; ferah ve modern yeni bir hizmet binası yapılacak. 
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı  İnşaat ve Emlak Hizmetleri Daire Başkanlığınca 24.04.2018 tarihinde ihalesi yapılarak ihale süreci  tamamlanan İl Müdürlüğümüz  Hizmet Binası yapım işi inşaatına yer tesliminden sonra başlanacaktır.
2019 Yılında bitmesi planlanan yeni hizmet binamız Medrese Mahallesinde yer alan  ana hizmet binamızın yerine yapılmasıyla birlikte Kırşehir modern bir hizmet binası kazanmış olacak. Böylelikle ilimizde ÇKS’ye kayıtlı yaklaşık 20.000 çiftçi ve 10.000  hayvancılık  yapan üreticilerimiz   hizmetlerden en iyi şekilde yararlanacaktır. Ayrıca yeni binamızın yapılmasıyla birlikte  çalışan personellerimizin de  kaliteli bir ortamda Kırşehir halkına hizmet vermesi sağlanmış olacaktır.
 
Yeni binanın yapımıyla birlikte iki farklı  yerde olan  hizmet binalarımız tek bir yerde toplanarak  iş ve işlemlerin hızlanması sağlanacak, ana hizmet ve ek hizmet binalarının farklı yerlerde olmasından doğan  başta ulaşım gibi bazı mağduriyetler ortadan kaldırmış olacağız ”dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri