Kırşehir’e Yeni Dünya Vakfı

Güncel 8 Mart 2018 16:58
Videoyu Aç Kırşehir’e Yeni Dünya Vakfı
A
a

"Yeni Dünya Vakfı Başkanı AK Parti Kurucu Milletvekili Mahmut Göksu, Denetim Kurulu Başkanı Mv. Recep Yıldırım, Ankara Şube Başkanı İş Adamı Ali Toköz Kırşehir’e geldi.

İlk olarak Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü makamında ziyaret eden Yeni Dünya Vakfı Başkanı AK Parti Kurucu Milletvekili Mahmut Göksu, Denetim Kurulu Başkanı Mv. Recep Yıldırım ile Kırşehir’den bir heyet daha sonra Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi ve İl Başkanı Muzaffer Aslanı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette “Yeni Dünya Vakfı” çalışmaları hakkında istişarelerde bulundular.
Daha sonra öğretmenevine geçilerek Ali Kaygısız ve heyeti ile birlikte vakıf çalışmaları hakkında ve Kırşehir’e yapılabilecek hizmetler noktasında fikir alışverişinde bulundular.
Başkan Mahmut Göksu ilk olarak Yeni Dünya Vakfı ile ilgili şöyle konuştu: “Yeni Dünya Vakfı, 1996 yılında kurulmuştur. Vakfımızın merkezi, İstanbul Cağaloğlu’nda bulunan Hadım Hasan Paşa Medresesi’dir. Ankara Hacı Bayram’da  bir şubesi, Türkiye’nin değişik bölgelerinde de on beş temsilciliği bulunmaktadır.
Yeni Dünya Vakfı, her yıl ülkemizde ve dünyanın değişik üniversitelerinde öğrenim gören yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Yeni Dünya Vakfı, burs vermenin yanı sıra öğrencileri en iyi şekilde hayata hazırlamak için mesai harcamaktadır. Eğitim, başarının temel şartıdır. Bu sebeple vakfımız, öğrencilerimizin bilim ve teknolojide oldukça ileri, millî ve manevî değerlerine bağlı, çalışkan, bilgili, aynı zamanda da irfan sahibi fertler olarak yetişmelerini gaye edinmiştir. Yine vakfımız, eğitim amaçlı seminerler ve geziler  düzenleyerek gençlerimizin her açıdan donanımlı olarak yetişmelerine katkı sağlamaktadır. Yeni Dünya Vakfı, eğitime yaptığı katkıların yanı sıra tarihî ve kültürel mirasa da sahip çıkarak bu kıymetli hazineyi gelecek nesillerin istifadesine sunmaktadır” dedi.
Göksu: “Yeni bir dünya için çalışıyoruz” anlayışıyla  yola çıkan vakfımız; öncelikle gençlerimizin milli ve manevi değerlere bağlı, bilgili, kültürlü, ahlaklı, yeniliklere açık, aydın birer şahsiyet olmalarını sağlayarak milletimizin huzur içinde kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmaktır” ifadelerine yer verdi.
Kırşehir’e temsilcilik vermek istediklerini söyleyen "Yeni Dünya Vakfı Başkanı AK Parti Kurucu Milletvekili Mahmut Göksu’ya karşı Ankara Şube Başkanı Ali Toköz ise Yeni Dünya Vakfı Kırşehir Şubesi’ne yönelik 5 aylık kiralarını ve iç donanımını karşılayacağı sözünü verdi. Daha sonra ziyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.(HABER SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri