Kırşehir’e 485 bin TL’lik hibe desteği

Güncel 5 Nisan 2018 16:07
Videoyu Aç Kırşehir’e 485 bin TL’lik hibe desteği
A
a

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı (ESOB), ilimize 485 bin TL bütçeli hibe desteği kazandırdı. Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı temsilen Birlik Genel Sekreteri Fatih Tokmak sözleşmeyi imzalayarak hibe desteğinin stardını verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, şunları bildirdi:

“Kırşehir ESOB, TANAP’ın (Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi) sosyal ve çevresel yatırım proğramları kapsamında vermiş olduğu hibe desteğine hak kazanmıştır. Alınan hibe kapsamında Kırşehir ESOB tarafından işletmesi yürütülen Karakurt Köyü’nde faaliyet gösteren Meyve ve Sebze Kurutma Tesislerindeki makinaların, ekipmanların, tesisatların değiştirilmesi ve tesisimizin gelişiminin artırılması hedeflenmektedir.

Total de 485 bin TL’lik hibenin yüzde 95’i TANAP tarafından sağlanacaktır. Başta ilimize ve kurumumuza hayırlı olmasını temenni ederiz.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar  Odaları Birliği Başkanlığı olarak katılmış olduğumuz ve onaylanan bu proje ile kurumumuzun işletmekte olduğu kuru meyve üretimindeki gıda kapasitesi artışı düşünülmekte olup, yaş olarak üretilen meyvelerin ve gıda ürünlerinin kurutularak değerlendirilmesi ile Kırşehir’de ekonomik olarak büyümeye katkı sağlanması düşülmektedir. Kırşehir ESOB olarak  bünyemizdeki termal su enerjisinden faydalanarak üretim yapan meyve kurutma tesisinin toplam üretim maliyetlerinin azalması, kurutulan 13 meyve ile 3 farklı gıda ürününe ait yıllık yıllık üretim miktarının artması, üretim araçlarının modernize edilmesi amacı ile bu projeye girmiş bulunmakta ve ilimize katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Günümüzün rekabetçi koşulları üreticileri imalat maliyetlerini en aza indirmeleri yönünde zorlanmaktadır. Bünyemizde bulunan kurutma tesisine projede alınacak makinelerle üretim sürecinde yenilik sağlamayı, rekabet koşullarını düşüren sorunları ortadan kaldırmayı hedeflemekteyiz. Dolayısıyla ESOB’un tesisteki üretim hattına dahil edeceği makinelerin beklenen verimi sağlaması sonucunda tesisin toplam üretim maliyetinin düşmesi hedeflenmektedir.

En başta ilimize sağlayacağı katkıları düşünerek çıktığımız bu yolda , üretilen ürünlerin hedef pazarında tanılılırlığı’nın artması, tanıtım faaliyetleri ürün satışlarında iletişim araçlarını kullanarak üreticilerin hedef kitlesine etkin mesajlarla kendisini tanıtmasını , ürünlerin pazarlamasını, piyasada tutunmasını ve yeni pazarlar yaratmasını sağlamaktadır. Kırşehir ESOB projede yürüteceği tanıtım çalışmaları ile ÇİRİM markasının ve ürünlerinin hedef pazarında tanılılırlığı’nın artırılmasını amaçlamaktadır. Çıkmış olduğumuz bu yolda gerek kurumumuz ve en başta da ilimiz adına hayırlı sonuçlar almayı temenni etmekteyiz.

Atmış olduğumuz imzanın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri