Kırşehir’e 3 Ambulans Daha!

Sağlık 12 Aralık 2017 15:56
Videoyu Aç Kırşehir’e 3 Ambulans Daha!
A
a

Sağlık Bakanlığı tarafından Kırşehir’e gönderilen 3 adet ambülans ilçelere teslim edildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Kırşehir'e gönderilen 3 adet tam donanımlı ambulanslar Kırşehir Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu tarafından Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere Çiçekdağı, Kaman ve Akçakent ilçelerdeki 112 Acil Sağlık İstasyon görevlilerine teslim edildi.

İl Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu yapmış olduğu açıklamada; "İlçelerimize tahsis edilen bu yeni ambulanslarla birlikte acil sağlık hizmetlerimiz daha etkin ve verimli bir şekilde sunulacaktır. Amacımız acil sağlık hizmeti bekleyen vatandaşlarımıza daha hızlı, doğru ve nitelikli acil sağlık hizmeti vermektir. Ambülansların ilimize kazandırılmasını sağlayan Kırşehir Milletvekillerimiz Sayın Mikail Arslan ve Sayın Salih Çetinkaya'ya teşekkürlerimi sunuyorum. " dedi.

112 Acil Sağlık Hizmetleri 27 Ambülans, 2 Adet Arazi Tipi (Paletli) Ambülans, 1 Adet Yoğun Bakım (Obez) Ambülansı, 1 Adet çoklu (4 Sedyeli) Ambülans olmak üzere Kırşehir’de toplamda 31 Ambülans ile vatandaşlara hizmet vermektedir.

Teslim törenine İl Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu ve Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Süleyman Göktekin'in yanı sıra ilgili 112 Acil Sağlık İstasyon görevlileri katıldı

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri