Kırşehir'den Otel Tip Olarak Hacca Gidecek 6 Hacı Adayı Uğurlandı

Güncel 11 Ağustos 2018 16:09
Videoyu Aç  Kırşehir'den Otel Tip Olarak Hacca Gidecek 6 Hacı Adayı Uğurlandı
A
a

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac organizasyonu ile Kırşehir’ den kutsal topraklara otel tip olarak hacca gidecek 6 hacı adayı dualarla uğurlandı.

Kırşehir’den Diyanet İşleri Başkanlığı Hac organizasyonu ile hacca gidecek olan 6 hacı adayı Ankara-21. Kafile olarak Cacabey camii önünde düzenlenen program ile kutsal topraklara uğurlandı.
Düzenlenen uğurlama programına Kırşehir  Müftüsü Mehmet Yaman, Hac ve Umre şube Müdürü Bekir Murat, hacı adayları ile hacı adaylarının yakınları katıldılar. Okunan tekbir, telbiye, tehlil ve ilahilerin ardından Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman dua yaptı. Yaman yapmış olduğu duasında; Kendilerini gören dünya Müslümanlarının; “Bakın bakın şu hacı adayı da Türkiye’den geldi, ne güzel hacıdır ne mübarek insandır” dediği meleklerin dahi imrenmelerini kendilerine nasip eyle Allah’ım. Emekleri boşa gitmiş olarak değil duaları kabul olunmuş olarak memleketimize geri gelmelerini nasip eyle, Hacılarımızı uğurlamak üzere gelen bu kardeşlerimizin de selamlarını sana gönderiyoruz kabul eyle Allah’ım. Bu hacı kardeşlerimizin salimen görevlerini yapıp memleketimize geri dönmelerini nasip eyle Allah’ım.” diyerek dua etti.
Yapılan duanın ardından hacı adayları kendilerini Havaalanına götürecek araca binerek Ankara’ya hareket ettiler. (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri