Kırşehir'deki Okullarda Bilim Fuarları Düzenleniyor

Güncel 4 Mayıs 2018 18:12
Videoyu Aç  Kırşehir'deki Okullarda Bilim Fuarları Düzenleniyor
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK´ın destekleriyle, Kırşehir genelinde 51 okulda, “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları” düzenleniyor.

İlk olarak Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nda bilim fuarı açılışı yapıldı. Düzenlenen fuarın açılışına; Vali Vekili Adnan Kayık, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Program; Vali Vekili Adnan Kayık ve beraberindeki heyetin fuar açılışını yapmaları ile başladı ve açılışın ardından heyet, fuar alanını gezerek öğrencilerin hazırladıkları projeleri incelediler.
Anılan fuarda; İmama Hatip ortaokulu öğrencilerinin ve danışman öğretmenlerinin hazırladığı; Fen bilimleri alanında 7 proje, Matematik alanında 4, Türkçe alanında 2, Din Kültürü alanında 3 ve Sosyal Bilgisi alanında 4 proje olmak üzere toplamda 20 proje sergilendi.
Daha Sonra İl Milli Eğitim Müdürü Karadeniz, Toki Şehit Polis Gökhan Emre Örül İmam Hatip Ortaokulu’nda hazırlanan bilim fuarına katıldı ve fuar açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardında öğrenciler tarafından hazırlanan Fen bilimleri alanında 7 proje, Matematik alanında 4, Türkçe alanında 6,  sosyal bilgisi 2 ve İngilizce alanında 2 proje olmak üzere toplamda 21 projeyi inceleyen ve öğrencilerle projeleri hakkında sohbet İl Müdürü Şevket Karadeniz, bilim fuarı programını bitirerek okuldan ayrıldı.
 Son olarak Cacabey Ortaokulu’nda düzenlenen bilim fuarına katılan İl Müdürümüz Karadeniz, burada Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Rektör Yardımcısı Mustafa Kurt, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile proje açılışın gerçekleştirdi.
Cacabey Ortaokulunda öğrenciler ve danışman öğretmenlerin hazırladığı; Fen bilimleri alanında 12 proje, Matematik alanında 2, Sosyal Bilgiler alanında 2, Teknoloji Tasarım alanında 4, Türkçe alanında 2, Beden eğitimi alanında 1, Müzik alanında 1, Din Kültürü alanında 1 ve Rehberlik alanında 1 proje olmak üzere toplamda 26 proje sergilendi.
Hazırlanan projeleri gezen heyet öğrencilerden projeler hakkında bilgiler aldılar ve program sona erdi.
Ayrıca gün içerisinde; Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırşehir Abdulkadir Özcan Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zahide Zehra Garring Ortaokulu ve Kırşehir Merkez Yunus Emre okullarında da bilim fuarı sergileri düzenlendi. (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri