Kırşehir'de yabancı uyruklu kişilere yönelik uygulama

Güncel 16 Ağustos 2018 13:26
Videoyu Aç Kırşehir'de yabancı uyruklu kişilere yönelik uygulama
A
a

Kırşehir'de emniyet ekiplerinin koordinesinde yabancı uyruklu şahıslara yönelik huzur ve güvenlik uygulaması kapsamında denetim yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, polis, zabıta ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü görevlilerinin katılımıyla Suriye, Afganistan ve İran vatandaşlarının yoğun olarak ikamet ettiği ve  çalıştığı yerlerde uygulama yapıldı.
Yabancılara tanınan hakların uygulanması, kayıt altına alınmayan yabancıların kayıt altına alınması, göçmen kaçakçılığı, yabancıların insan ticareti ve suça karışmalarının önlenmesi, denetim ve kontrollerin sağlanması için başlatılan uygulamada 115 personel görev yaptı. 
Ülke içinde seyahat etmeleri için yabancı uyruklu vatandaşlara verilen yol izin ve geçici koruma kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.
Ekipler, sık sık ziyaret edilen park ve açık alanlarla umuma açık iş yerlerinde 433 yabancı uyruklu şahsın sorgusunu yaptı. Uygulamada, 8 kimliksiz yabancı uyruklu şahsın tespitleri yapılırken, Birleşmiş Milletler belgesini ibraz edenlere ise kimlik taşıma zorunluluğu hakkında bilgiler verildi.
İkametini izinsiz terk edenlere ise gerekli yasal tebliğler yapıldı. (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri