Kırşehir'de TYP ile 275 kişiye iş imkanı

Güncel 14 Eylül 2018 11:09
Videoyu Aç Kırşehir'de TYP ile 275 kişiye iş imkanı
A
a

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında il genelinde 275 kişiye istihdam imkanı sağlanacağını bildirdi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında il genelinde 275 kişiye istihdam imkanı sağlanacağını bildirdi.
Milletvekili Kendirli, yaptığı yazılı açıklamada, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün yürüttüğü faaliyetler çerçevesinde Toplum Yararına Çalışma Programı uygulandığını ifade etti.
Program ile 275 kişinin istihdam edileceğini vurgulayan Kendirli, şunları kaydetti:
"Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü faaliyetlerinden Toplum Yararına Programı kapsamında 275 kişi 9 ay süre ile okulların temizliği, bakım ve onarımı için istihdam edilecek. Geçen sene 168 olan şehrimizde istihdam edilecek kişi sayısı, girişimlerimiz sonucunda 275'e çıkarıldı. Program çerçevesinde vatandaşlarımızın asgari ücret maaş ve sigortaları kurum tarafından karşılanacak. Bu sene okullarda 275 kişi okulların temizliği, bakım ve onarımı için İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görevlendirilecek. TYP’ye başvuruları İl Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü'ne veya İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecektir." (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri