Kırşehir'de Trafik Denetimleri Arttırıldı

Güncel 15 Eylül 2018 10:56
Videoyu Aç Kırşehir'de Trafik Denetimleri Arttırıldı
A
a

Kırşehir Valiliği yapmış olduğu yazılı açıklamada Kırşehir'de Trafik denetimlerinin artırıldığını söyledi.

Kırşehir Valiliği yapmış olduğu yazılı açıklamada Kırşehir'de Trafik denetimlerinin artırıldığını söyledi. Valilikten yapılan açıklamada; İçişleri Bakanlığınca hazırlanan 100 Günlük Eylem Planında trafik güvenliğiyle ilgili olarak bir önceki yılın aynı dönemine göre denetimlerin arttırılarak ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması için aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırıldı.

Emniyet kemeri kullanmanın kaza sonucundaki ölümlü ve ağır yaralanma oranlarını yaklaşık % 70 oranında azalttığının bilimsel araştırmalarla tespit edildiği, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme-makas atma ve aynı şekilde seyir halinde sürücülerin cep telefonu kullanımının ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarına davetiye çıkardığı hususları göz önüne alınarak denetimler arttırıldı.

Bu kapsamda, trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan “seyir halinde cep telefonu ile görüşme, emniyet kemeri kullanmama ve tehlikeli şekilde şerit değiştirme-makas atma” hususlarının tespit edilip cezai işlem uygulanmasında trafik zabıtasının tek başına yeterli olmadığı tespit edildiğinden hem emniyet hem de jandarma personeli görev esnasında ya da sivil hâlde iken denetimlerde etkin bir şekilde görev yapacaklardır.

Yukarıda izah edildiği üzere, yapılacak denetimlerde vatandaşlarımızın cezai müeyyideye maruz kalmamaları için trafik kurallarına uymaları kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur diye belirtildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri