KIRŞEHİR’DE TARİHİ BULUŞMA!

Güncel 28 Haziran 2018 16:11
Videoyu Aç KIRŞEHİR’DE TARİHİ BULUŞMA!
A
a

Kudüs Şairi ve Yedi Güzel Adamdan Biri Üstad Nuri Pakdil İle Kırşehir’de Tarihi Buluşma..

 “Gençlik Üniversitesi” vizyonuyla eğitim, kültür ve sanat programlarına imza atan Asım’ın Nesli Hareketi Derneği; şair, yazar, büyük düşünür, Kudüs Şairi ve Yedi Güzel Adam’dan biri Üstad Nuri Pakdil ile Kırşehir’de tarihi bir buluşmaya imza attı. Şair-Yazar Necip Evlice’nin de konuşmacı olarak katıldığı programda Gençlik ve Spor Bakanlığı projesi olan  “geleceğin gençliği Asımın Nesli Modeli” kapsamında Genç Bilaller ve Genç Aişeler Konferansı gerçekleşti, akabinde de Genç Bilaller ve Genç Aişeler Yarışması Ödül Töreni düzenlenerek gençler Üstad Nuri Pakdil’in elinden Kırşehir Onyx’inden yapılan “Mekke, Medine ve Kudüs; Üç Mabet Şilti” aldı.
Genç Bilaller Ve Genç Aişeler Konferansı Ve Ödül Töreni Düzenlendi
Konuyla ilgili açıklama yapan  Kırşehir Asımın Nesli Hareketi Derneği Başkanı Mahmut Sami Doğancı şunları kaydetti: “Kırşehir, Üstad, şair, yazar, Kudüs şairi, yedi güzel adamdan biri olan Nuri Pakdil ile tarihi buluşmaya ev sahipliği yaptı. Bunu şehrimiz ve derneğimiz anlamında tarihe düşülen not olarak görüyorum. Biz de “Servetim ve mirasım eylemdir.” diyen Üstad Pakdil’in rotası ışığında kurulmuş ilmi ve edebi bir derneğiz. Üstadın dediği gibi; Ayaklarımıza bir Kudüs gücü gelerek yürüyoruz ve yürüyeceğiz. Bu anlamda üstadı ağırlamak bizim için çok büyük bir onurdur. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa sürdürdüğümüz “geleceğin gençliği Asımın Nesli Modeli” projesi kapsamında Genç Bilaller ve Genç Aişeler Konferansını gerçekleştirdik. Ardından aynı isimle düzenlenen yarışmada ödül kazanan genç arkadaşlarımıza üstadımız ödüllerini takdim etti. Yine büyük bir şair, düşünce ve eylem adamı Necip Evlice abimizin sohbeti iki saati aşkın süre büyük bir hayretle ve merakla takip edildi dedi.
 Kırşehir Adına Ve Asımın Nesli Adına Sonsuz Teşekkürler
Üstad Nuri Pakdil’in eserlerini ve eylemlerini katılımcılarla paylaşan Şair-Yazar Necip Evlice üstadın yaşamıyla ve eserleriyle ilgili sorulan soruları da cevaplandırdı. Program sonrasında Asımın Nesli Hareketi Derneği Başkanı Mahmut Sami Doğancı şunları kaydetti: “ Programın onur konuğu olan Üstad Şair Yazar Nuri Pakdil’e, konuşmasıyla üstadın yolunu ve ışığını yayan Şair Yazar Necip Evlice’ye Kırşehir adına ve Asımın Nesli Hareketi adına sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyorum. Ayrıca katılımlarıyla bize güç, güven ve güzellik sunan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Üniversite Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Bilgehan Altaş, TÖMER Müdürü Dr. Remzi Can, ASP İl Müdürü Ramazan Baykara, Memur-Sen Başkanı Oktay Cebeci, Cihannüma Başkanı Av. Ali Demir, İHH Başkanı Seyfettin Cerit, Ensar Vakfı Başkanı İsmail Yağmur, Türkiye Yazarlar Birliği Kırşehir Başkanı Dr. Maksut Yiğitbaş, Ahilik Üstadı Kazım Ceylan, Yeni Eğitimciler Derneği Başkanı Cemalettin Elibol, Derneğimiz Danışma Kurulu Üyeleri  Bekir Doğancı, Fazıl Kuşçu, Ramazan Kombıçak, Cumhur Üçhöyük, Prof. Dr. Muıhammet Gaffaroğlu beylere, ödül kazanan gençlerimize ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum.”
​​
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri