Kırşehir’de Ramazan Alışverişi Başladı

Güncel 12 Mayıs 2018 17:13
Videoyu Aç Kırşehir’de Ramazan Alışverişi Başladı
A
a

Kırşehir’de ramazan heyecanı başladı. Kırşehirli vatandaşlar ramazan ayının gelmesiyle alışverişlerini yapmaya başladı. Marketlerden sahurluk yiyecek alan Kırşehirli vatandaşlar, çarşı ve pazarları hareketlendirdi.

İFTARLIK VE SAHURLUK MALZEMELER
On bir ayın Sultanı Ramazan`ı Şerif`in gelmesiyle birlikte vatandaşlar alışverişe çıktı. Alışveriş için marketlere akın eden vatandaşlar, sahurluk için peynir, zeytin, yumurta, gibi malzemeler alırken, iftarlık için ise pirinç, bulgur, mercimek, gibi gıda malzemeleri alıyor. İftarın değişilmez meyvesi olan hurmalara ise yoğun ilgi gösteriliyor. Vatandaşlar, oruç günü sıkıntı yaşamamaları için Ramazan öncesi alışveriş yaptıklarını belirterek, “Ramazan ayı gelince bizlerde Ramazan alışverişimizi şimdiden yapmaya başladık. Sahurluk için hafif yiyeceklerden olan, peynir, zeytin, yumurta, reçel, gibi malzemeler aldık. İftarlık için ise bulgur, pirinç, mercimek, fasulye gibi gıda malzemelerini aldık. Ramazanın gelmesiyle birlikte fiyatlarda artış oldu ama el mahkum aldık. Özellikle ramazan ayında fiyatlar çok pahalı oluyor. Ramazan ayının vazgeçilmezi olan hurmanın fiyatları cebimizi yaksa da bütçemizin yettiği kadar alıyoruz. ” dedi.
ESNAFIN YÜZÜ GÜLÜYOR
Kırşehir’de ramazan ayının gelmesiyle birlikte alışverişlerde artış oldu. Peynir, zeytin, pirinç, bulgur, mercimek, fasulye gibi gıda malzemelerinin yanında hurmaya gösterilen ilgi esnafın yüzünü güldürdü. Kırşehirli esnaf Tuncay Kahraman: “Vatandaşlarımız genelde ramazan ayına son birkaç gün kalasıya alışverişlerini yapıyor. Ramazan içerisinde işlerimiz baya bir kırılacak. Satışlarımız şimdiden iyi yöne doğru gidiyor. Özellikle hurmalara yoğun ilgi var. Satışlarımız çok güzel. Kırşehirli vatandaşlar fiyatları pahalı buluyor ama alım gücüne göre alışverişini yapıyor. İşlerimiz normalde durgundu ama Ramazan ayının gelmesiyle birlikte işlerde hareketlilik yaşıyoruz. Ramazan ayının herkese hayırlı olmasını diliyoruz. ”diye konuştular.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri