Kırşehir'de Kabe ve Ravza Yolcuları Uğurlanmaya Devam Ediliyor

Güncel 8 Ağustos 2018 14:20
Videoyu Aç Kırşehir'de Kabe ve Ravza Yolcuları Uğurlanmaya Devam Ediliyor
A
a

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Hac ibadetini yerine getirmek üzere 40 kişiden oluşan Kırşehir 2. Hac kafilesi 07.08.2018 Salı günü kutsal beldelere yolcu edildi.

Kırşehir Merkez Cacabey Camii önünde akşam namazı sonrası düzenlenen uğurlama programında din görevlisi Murat Özmerdivenli’nin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından daha sonra Kırşehir'de görev yapan Din görevlilerinin okudukları ilahi, kaside, telbiye ve tekbirleri okumalarının ardından hacı adaylarını Ankara Esenboğa Havaalanına uğurlandı. Kırşehir İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, din görevlileri, hacı adayları ve hacı adaylarının yakınlarının katıldığı uğurlama programında Kırşehir İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk; “39 Hacı adayının Din görevlisi Mesut Yıldız’a emanet olduğunu, kutsal beldelerin manevi ikliminden azami derecede istifade ederek mebrur bir hac ile geri dönmeyi ümit ettiklerini söyledi.
Daha sonra Kırşehir İl Müftü yardımcısı Arslantürk’ün yaptığı dua ile hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı. Arslantürk yaptığı duada; “Yâ Rabbel Âlemîn, Yâ Erhamer Râhimîn, Senin Peygamberin: "Âdâbına riayet ederek yapılmış bir haccın karşılığı cennetten gayri bir şey değildir; mükâfatı cennettir." buyurdu; Bu duygu ve düşüncelerle, daha önce hacca gitmiş veya ilk defa senin beytini, Kabe’ni hac yapmak için ziyarete gitmek için uğurladığımız hacı adayı kardeşlerimizin haclarını makbul eyle, bizleri, cenneti kazananlardan eyle yâ Rabbi!, Haclarını makbûl, mebrûr bir hac olarak yapıp, gidip gelenlerden eyle yâ Rabbi! Yâ Rabbel Âlemîn! Hacca giden kardeşlerimize yolculuklarında rahatlık nasip eyle. Senin yolunda olma şuurunda eyle, Hacca giden kardeşlerimizi Senin zikrinle meşgul eyle.
Oralardan "Lebbeyk, allahümme lebbeyk!" diye diye, ihramlara bürüne bürüne, Dağları vâdileri aşarak Mekke-i Mükerreme\'ye sıhhatle, afiyetle ulaştır yâ Rabbi!.” 
Programa katılan Hacı adayların ile onların yakınlarının da hac heyecanı içinde olduğu görüldü. Daha sonra hacı adayları gözyaşları ile kutsal topraklara uğurlandı. 15 Eylül'de ilimize tekrar dönecek olan hacı adaylarına Kırşehir İl Müftülüğü hayırlı yolculuklar diledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri