Kırşehir'de Hacı Adaylarına Seminer Düzenlendi

Güncel 17 Temmuz 2018 15:46
Videoyu Aç Kırşehir'de Hacı Adaylarına Seminer Düzenlendi
A
a

Kırşehir’ den  ek kontenjandan haccı çıkan 39 hacı adayına Kırşehir Müftülüğü’ nce hac eğitim semineri düzenlendi.


 2018 yılı haccında Kırşehir’ den hacca gidecek ek kontenjandan haccı çıkan 39 hacı adayı için  düzenlenen Hac Seminerleri İl Müftülüğü altında bulunan H.Ali Cihan Camiinde  başladı.
Seminerin ilk dersi İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından verildi.
Düzenlenen hac seminerinde İl Müftüsü Mehmet Yaman; ” İbadet bilinci ve hac ibadeti, Ana hatlarıyla hac Menasiki (Niyet, Telbiye, İhram, Tavaf, Say,  Vakfe, Şeytan Taşlama, Kurban vb.) konularında hacı adaylarına bilgiler verdi.
Düzenlenen “Hac Eğitimi Bilgilendirme Seminerleri”nin ilk gün programında konuşan Yaman; hacı adaylarına haccın mana ve önemini anlattı. Haccın bir seyahat değil manevi bir yolculuk olduğunu ve bu yolculuğun oldukça meşakkatli olduğunu, bu sebeple sabırlı ve hoşgörülü olunması gerektiğini hacı adaylarına hatırlattı. Hac ibadetinin eda edildiği anda dikkat edilecek hususları, telbiyeler ve tekbirleri hacı adaylarına anlattı.
Seminere katılan hacı adayları, düzenlenen hac eğitim seminerinin kendileri için çok verimli geçtiğini belirterek, böyle bir hizmeti sundukları için İl Müftüsü Mehmet Yaman’a teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri