Kırşehir'de Esnaf Gecesi Düzenlendi

Güncel 20 Eylül 2018 14:50
Videoyu Aç Kırşehir'de Esnaf Gecesi Düzenlendi
A
a

Vali İbrahim Akın, Ahilik Haftası kapsamında düzenlenen Esnaf Gecesine katıldı.

Esnaf Gecesine Vali İbrahim Akın'ın yanı sıra Milletvekilleri, Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Başkanı, siyasi partilerin il temsilcileri ile ilimiz esnaf teşkilatı katıldı.
Vali İbrahim Akın, programda yaptığı konuşmada, "
Bir milleti millet yapan değerlerden biri de geleneklerini, göreneklerini, tarihini gelecek nesillere aktarmasıdır. Bizim milletimiz de bu anlamda örnek bir millet olma özelliğini taşımaktadır. 12. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşan Ahilik teşkilatı nesilden nesile aktarılarak gelen bir kültürün en önemli göstergesidir. Ahilik birlik, beraberlik, dürüstlük, temiz ahlaktır. Esnaflarımızın bugün de ihtiyaç duyduğu prensipler Ahilik felsefesinde mevcuttur. Ülkemiz son günlerde ekonomik sıkıntılardan geçmekte. Bu sıkıntılarla baş etmek, bu zorlukları en az zararlı bir şekilde atlatmak için birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. İnanıyorum ki bütün esnaflarımız da sabırla, birlikte hareket ederek bu zor günleri atlatmamıza yardımcı olacaklardır. Tarihi -kültürel zenginliği ve yetiştirdiği alp-erenleri ile Türk kültürüne yön veren Kırşehir’de 31. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında düzenlenen bu özel gecede siz değerli esnaf ve sanatkârlarımızla bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum." dedi.
program, Vali İbrahim Akın ve diğer protokol tarafından iş yerlerinde Ahilik geleneklerine uygun olarak faaliyet gösteren esnaflara teşekkür belgeleri verilmesi ile sona erdi. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri