Kırşehir'de CHP Sevincini Yaşadı!

Güncel 26 Haziran 2018 17:12
Videoyu Aç Kırşehir'de CHP Sevincini Yaşadı!
A
a

Kırşehir'de seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte vatandaşlar sokağa döküldü kutlamalar gece yarısına kadar devam etti.

Erken seçim kararının alınmasının ardından deyim yerindeyse nefeslerin tutulduğu ve geri sayımların yaşandığı Türkiye genelinde bazı Siyasi Partililer üzüntülü bir 24 Haziran gecesi geçirirken bazı siyasi partililer ise sevincini doyasıya yaşadı. Uzun süredir bir ilkin yaşandığı ilimizde 16 yılın ardından 1 Milletvekili çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi davullu zurnalı kutlama yaptı. Partisine gönül vermiş yüzlerce kişi sonuçlar netlik kazanır kazanmaz Milletvekili Metin İlhan’ın seçim bürosuna akın etti. İlimiz de son olarak 2002 yılında 1 milletvekili çıkaran CHP, 16 yıl sonra ilk kez bir milletvekilini meclise göndermenin coşkusunu doyasıya yaşadı.

16 Yıl Sonra İlki Yaşayan CHP

Sandıkların açılmasıyla birlikte 1 Milletvekili çıkarmayı başaran  Cumhuriyet Halk Partisi, sandıkların tam açılmasını beklemeden sokaklara döküldü. Sandıklar tam açılmasa da Meclise gitmeyi garantileyen Metin İlhan, Tüm sevenleri tarafından davullu zurnalı meşaleler ile Adliye Önüne gitti. Adliye Önüne yürüyen Cumhuriyet Halk Partililer ardından İl Başkanlığı Binası Önüne gelerek İzmir’in dağlarında çiçekler açar marşı ile Müftülük caddesini adeta Kırmızı Beyazlı bayraklarla donattılar. Milletvekili Metin İlhan’ın konuşma yapmasını bekleyen Yüzlerce kişi Kırşehir seninle gurur duyuyor diyerek sloganlar attı. Ardından balkona çıkarak vatandaşları selamlayan İlhan ve CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, ardından halkın arasına inerek otobüste hemşerilerine teşekkür ederek konuşma gerçekleştirdi.

“Gönül Kapımız Her Zaman Açık Olacak”

Göstermiş olduğunuz bu emeği hiçbir zaman zayi etmeyeceğiz diyerek konuşma gerçekleştiren CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, “Milletvekilimizi meclise göndereceğiz. Ama burada Cumhuriyet Halk Partisinin kapısı ve gönül kapımız her zaman sizlere açık olacak. Göstermiş olduğunuz bu emeği hiçbir zaman zayi etmeyeceğiz. Hepimiz birlik ve beraberlik içinde olamaya devam edeceğiz. 7, 24 telefonlarımız yine açık olacak. Sizi karşımda görünce çok duygulandım. İnşallah bu şenlik ve beraberlik her zaman olur”

“Kazanacağıma Emindim Çünkü Arkamda Halk Desteği Vardı”

Gittiğim her yerde beni şölen ile karşılıyorlardı. Çünkü şunu biliyorlardı ki, tedavileri Metin İlhan’dı diyen 27. Dönem Milletvekili Metin İlhan, “Bu işe başladığımızda inancım tamdı. Kazanacağıma emindim çünkü arkamda halk desteği vardı. Gittiğim her yerde beni şölen ile karşılıyorlardı. Çünkü şunu biliyorlardı ki, tedavileri Metin İlhan’dı. Burada başarının mimarı ben değilim. Benim Mucur, Kaman, Çiçekdağ, Boztepe, Özbağ, Akpınar halkım. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ama esas başarı, Cumhuriyet Halk Partisinin. Bu uzun sürenin ardından kazanılan başarının ardından, diğer başarımızı belediyeyi alarak yapacağız. Yaklaşık 3 hafta önce yaptığım bir konuşmada, 24 Haziran’da Milletvekili seçilirsem kutlama yapacağımızın sözünü vermiştik. Şimdi bu sevinci benimle paylaşan tüm hemşerilerime teşekkür ederim” dedi.

“Yurt İçinden Ve Yurt Dışından Yüzlerce Tebrik Mesajı Geldi”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Parti Binası Önünde, Kırşehir seninle gurur duyuyor sloganları caddeleri ve sokakları inletti. Metin İlhan, severleri sosyal medyada yüzlerce paylaşımda bulunarak, tebrik mesajı yağmuruna tuttu. İlhan’ın kazandığını duyan yurt dışından ve yurt içinden yüzlerce kişi sevinç dolu duygularını dile getirdi.

Kırşehir’de Oy Dağılımları Merkez İlçede Nasıl Oldu? 

Adalet ve Kalkınma Partisi: 31 bin 575, Cumhuriyet Halk Partisi: 23 bin 041, Milliyetçi Hareket Partisi: 15 bin 521, Hür Dava Partisi: 113, Vatan Partisi: 136, Halkların Demokratik Partisi: 4 bin 319, Saadet Partisi: 901, İyi Parti: 9 bin 319.

Ak Parti Milletvekili Mustafa Kendirli Kimdir?

Ak Parti’den milletvekili seçilen iş adamı Mustafa Kendirli, 1975 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. 18 yaşındayken Anavatan Partisi ile siyasi hayatına bayladı. Ak Parti’nin kuruluşundan itibaren teşkilatların her kademesinde görev aldı. 2015 yılında Ak Parti İl Başkanlığı görevine getirildi. 2,5 yıl süreyle bu görevde bulundu. Kırşehir Sanayi ve Ticaret Odası Üyesi olan Mustafa Kendirli işletmeciliğin yanı sıra inşaat ve otomotiv sektöründe de faaliyet gösterdi. Evli ve dört çocuk babası Mustafa Kendirli, orta derecede İngilizce biliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Dr. Metin İlhan Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili seçilen Doktor Metin İlhan, 1972 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kırşehir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. Aynı yıl Fırat Üniversitesi’nde Dahiliye Bölümü’nde ihtisasına başladı. Ardından ihtisasını tamamladıktan sonra 2000 yılında Mucur Devlet Hastanesi’nde Dahiliye Uzmanı olarak göreve başladı. Aynı hastanede 5 yıl süreyle başhekimlik görevinde bulundu. 2009 yılında Kırşehir Devlet Hastanesi’nde Dahiliye Uzmanı olarak göreve başladı. Daha sonra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne geçen Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, evli ve üç çocuk babası.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri