Kırşehir’de Bir İlk

Sağlık 22 Ocak 2018 14:57
Videoyu Aç Kırşehir’de Bir İlk
A
a

Kalp ve Damar Hastalıkları ameliyatları yapılmaya başlandı.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  Anjiyo Ünitesi 10.07.2017 tarihinden bu yana hizmet vermektedir. Ünitenin  açılmasıyla birlikte gelinen süreçte bugüne kadar toplam 800 hastaya Anjiyo yapılmış olup Hastane de Kalp ve Damar Cerrahisinde gerekli olan hekim ve ekipman eksiklikler giderilerek Kalp ve Damar Hastalıkları ameliyatları yapılmaya başlandı.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçen hafta baş dönmesi, bayılma şikayeti ile başvuran Mustafa Akbaş (76) isimli hastaya, hastanede yapılan tetkikler sonucunda, Kritik Sol Karotis Arter (sol şah damarı) Darlığı tanısı kondu. Hastanın felç geçirme riski nedeniyle,  Ahi Evran Üniversitesi, Kalp ve Damar cerrahisi kliniğine  operasyon amaçlı yatışı yapıldı. 
17.01.2018 Çarşamba günü Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, Yrd. Doç. Dr İbrahim Sami Karacan ve Op. Dr Mehmet Fatih Alpay tarafından Sol KarotisEndarterektomi Operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonun öncesi ve sonrası sürecinde hiçbir sorunla karşılaşılmadı ve bir gün sonra  normal hayatına dönmeye başladı. 
Konuyla ilgili Doç. Dr İhsan Sami Uyar yapmış olduğu açıklamada;
"Teknik alt yapı, fiziki ve personel donanımı olarak Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi pek çok hastaneden üstün durumdadır. Bu hastanede çalışmaktan dolayı ayrıca mutlu ve gururluyum. Kliniğimizde şu anda 1 Doçent, 1 adet Yrd. Doç. ve 1 adet de uzman hekim arkadaşımızla hizmet vermekteyiz. Ayrıca açık kalp cerrahisi konusunda özel eğitimli ve tecrübeli 3 adet cerrahi hemşiremiz, 8 adet yoğun bakım ve 8 adet servis hemşiremiz mevcuttur. İlimize ve bölgemize dünya standartlarında hizmet veren Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanemize Kalp ve Damar Cerrahisinin başlaması ve yapılması konusunda gerekli desteği veren başta İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu'na, idarecilerimize ve tüm devlet büyüklerimize minnet ve teşekkürü borç bilirim"dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu; "Başta ameliyatı gerçekleştiren hekimlerimize, sağlık personellerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Bu tür başarılı ameliyatlar hem Hastanemiz hem de Kırşehir ilimiz adına büyük mutluluk verici gelişmelerdir. Gelişmiş modern cihaz ve ekipmanlarımızla ve nitelikli çalışanlarımızın özverili çabalarıyla daha nice başarılara şahit olmayı temenni ediyoruz." dedi.
 
1000
icon
Babamın ameliyatını gerçekleştiren başta doç Dr ihsan Sami uyar ve ekibine çok çok teşekkür ederim s 23 Ocak 2018 14:52

Ali Akbaş

0 0 Cevap Yaz
Acaba 23 Ocak 2018 10:43

Bir çivi katkısı olmayanlar başarıdan bahşediyor bunun adı hazıra konmak. Geleli 6 ay olmuş bir gram ilerleme olmuş mu sağlıkta . İşten anlamıyorlar birde ahkam kesiyorlar başarı diye herkes sizi ve ekibinizi tanıdı artık. Bu işler haber yaptırmakla olmuyor bunu da anlayacaksınız

0 3 Cevap Yaz
maşallah 22 Ocak 2018 22:08

maşallah şimdiye kadar niye gelmemişler.. hangi hastaneden hangi arkadaşların referansıyla gelmiş bu arkadaşlar . bunları getireni tebrik edecn.

0 5 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri