Kırşehir'de başarı oranı yüzde 100 42 ülkede geçerli ömür boyu garantili Bir yılda 595 implant

Güncel 8 Şubat 2018 17:55
Videoyu Aç Kırşehir'de başarı oranı yüzde 100  42 ülkede geçerli ömür boyu garantili Bir yılda 595 implant
A
a

Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İmplant Operasyonları Başarıyla Devam Etmektedir

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde steril şartlarda Uzman Diş Hekimleri tarafından İmplant tedavisi uygulanmaya devam edilmektedir. 2017 yılında toplamda 595 olan İmplant operasyonları sayısı giderek artmaktadır.

Konuyla İlgili açıklama yapan hastanemizde görevli Dt. Dinçer Topçu; "İmplant tedavisi; kaybedilen dişlerin oluşturduğu çene kemiği boşluklarına titanyum metalinden imal edilen vida benzeri tıbbi malzemelerin monte edilmesini esas alır.Çene kemiğimize hücresel bazda entegre olan dentalimplantlar diş kökü yerine geçer ve üzerine sabit protezler yapmamıza imkan sağlarlar. Bu sayede ağızdaki dişsiz boşluğun yanlarındaki dişler kesim işlemine tabi tutulmaz. Dentalimplant tedavisi total dişsizlik (ağızda hiç diş bulunmaması) vakalarında da halk arasında "damak" tabir edilen tam protezlerin etkili ve modern bir alternatifidir, bu tedavi sayesinde takıp çıkarmak zorunda kaldıkları protezlerinin yerini sabit dişler almaktadır. Hastamızın genel sağlık durumu ve tedavi ihtiyacı belirlendikten sonra  Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde dentalimplant uygulamaları ben ve değerli meslektaşlarım tarafından,hijyen ve kalite kurallarına azami ölçüde uyularak yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için siz değerli hastalarımızı Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize bekler, sağlıklı ve mutlu günler dilerim." dedi.

Hastane Başhekimi Dt. Güngör Bilgin konuyla ilgili vermiş olduğu demeçte; "İmplantta başarı oranımız ve hasta talebimiz hızla çoğalmaktadır. 2017 yılında 595 implant yapılmış ve olumsuz dönüş oranı %1 bile olmamıştır. Ayrıca uyguladığımız implant tekniğinde Maksiller sinüs sarkmalarında yani düşük sinüs mesafesinde kapalı teknikle sinüs kaldırma işlemi yapılmaktadır. Hastanemizde yapılan implant teknikleri 42 ülkede geçerli olup ömür boyu garantilidir. Bu başarılı operasyonlara imza atan diş hekimlerimize ve sağlık personellerimize teşekkür ediyorum. " ifadelerine yer verdi.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu yapmış olduğu açıklamada;

"Vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun İmplantTedavisi'nde hastanemizi tercih etmesi ilimiz açısından olumlu bir gelişmedir. Bizlerde tüm sağlık tesislerimizde bu tür başarılı operasyonların devam etmesi ve artırılması için tüm imkanları sağlamaya özen göstermekteyiz.

Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde İmplant Operasyonlarını başarılı bir şekilde yürüten hekimlerimize ve sağlık personellerimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum." dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri