Kırşehir'de 9.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı

Güncel 15 Mayıs 2018 16:32
Videoyu Aç Kırşehir'de 9.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Açıldı
A
a

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından “toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi” amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen fotoğraf sergisi Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Müdürlüğünde Kırşehir İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin ve daire amirlerinin katılımıyla açıldı.

Sergi açılışında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin; “Bakanlığımız tarafından 9'uncusu düzenlenen Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisine hoş geldiniz” diyerek sözlerine başlayarak serginin amacının insanın tarımla ve sosyal yapıyla olan ilişkisini kamuoyuna duyurmak olduğunu belirtti. Konuşmasına devam eden Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Fotoğraflar ile tarımın ve toprağın öneminin vurgulandığını, tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerinin, estetik ve öznel bakış açılarıyla yansıtıldığını belirterek; Teşrif ettikleri için Daire amirlerine, Şube Müdürlerine ve saygıdeğer vatandaşlarımıza teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.
Bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda" dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar üç gün süreyle sergilenmiştir. Yaklaşık 600 vatandaş sergiyi ilgiyle ziyaret etmiştir.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri