Kırşehir'de 15 Temmuz Etkinlikleri

Güncel 14 Temmuz 2018 11:58
Videoyu Aç Kırşehir'de 15 Temmuz Etkinlikleri
A
a

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı, Cacabey Meydanında açılan fotoğraf sergisi ile başladı.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı, Cacabey Meydanında açılan fotoğraf sergisi ile başladı.

15 Temmuz Darbe Girişimi konulu fotoğraf sergisi açılışına Vali İbrahim Akın, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Orhan Ekemen, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Fotoğraf sergisinin gezilmesinin ardından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde Cami Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Yunus Keleş ve Ankara Müftülüğü Uzman Vaiz Ayşe Akkoç’un konuşmacı olarak katıldığı ‘Dini İstismar Eden Terör Örgütleri İle Mücadele’ isimli panele geçildi.

Vali  İbrahim Akın, panelden sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ülkemiz, 15 Temmuz 2016’da tarihinin en karanlık günlerinden birini yaşamıştır. Ülkemizin ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış Fettullahçı Terör Örgütü’ne mensup bir grup üniformalı hain, halkın iradesine el koymaya çalışmıştır. 

Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin hainler karşısındaki dirayetli duruşu ve güvenlik güçlerimizin etkin müdahalesi sayesinde bu darbe teşebbüsü amacına ulaşamadan bastırılmıştır.

 

15 Temmuz her yıl demokrasi zaferi olarak kutlanacak, milletimizin kalbi şehitlerimizi anmak için atacak, meydanlar milli birlik ve beraberlik ruhu ile yeniden şahlanacaktır. 15 Temmuz’da meydanları dolduracak vatansever Kırşehirliler, devletinin ve milletinin yanında olduğunu bir kere daha haykıracaktır.” dedi.

 

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri, bugün ise Kültür Merkezi Salonunda düzenlenecek olan “15 Temmuz’da Ne Oldu?” konulu konferans ile devam edecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri