Kırşehir’de 11 Çift Sevgililer Gününde EVET dedi

Güncel 14 Şubat 2018 15:32
Videoyu Aç Kırşehir’de 11 Çift Sevgililer Gününde EVET dedi
A
a

Kırşehir Evlendirme Dairesine giderek 14 Şubat tarihi için 11 çift nikâh tarihi alarak hayatlarını birleştirme kararı aldı. Evlendirme memurunun kıydığı nikâhta çiftlere Belediye tarafından ‘Aile Saadeti’ adlı kitap hediye edildi.

Sevgililer Gününü daha da özel bir tarih haline getirmek isteyen çiftler, aylar öncesinden randevu alarak 14 Şubat günü nikâh memurluğu akın etti. Kırşehir’deki nikâh salonu Sevgililer Günü'nde evlenmek isteyen çiftlerle doldu.

Kırşehir Belediyesi Evlendirme Memurluğu 14 Şubat Sevgililer Gününde yoğunluk yaşadı. Bu özel günde 11 çift, nikah kıyarak hayatlarını birleştirdi.

Evlilik tarihlerinin özel olmasını ve unutulmamasını isteyen genç çiftler aylar öncesinden 14 Şubat’a özel nikah tarihi aldı. Kırşehir Belediyesi Nikâh Memurluğunda kıyılan nikâh öncesinde oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Bütün insanların, çiftlerin, ailelerin birbirlerine karşı saygı ve sevgilerinin ve sadakatlerinin bugün sebebiyle daha da artmasını umuyorum. 14 Şubat olması sebebiyle de gençlerimiz böyle özel ve anlamlı bir günde nikâh kıymak istiyorlar. Nikâhlarını bu güne ayarlıyorlar. Bugün de yoğun nikah olduğu bir gün. Ailenin toplum içerisindeki yeri önemli. Toplumun temel taşı aile önemli. Bu gün ve bütün kurulan aile yuvalarının ilelebet mutluluk ve birbirlerine karşı sevgi bağları içerisinde daim olmasını dileyerek bugünün bu şekilde, bundan sonra kıyılacak nikâhların da aynı şekilde sevgi saygı içerisinde devam etmesini istiyorum” diye konuştu.

Bu anlamlı günde nikah kıydırdıkları için çok mutlu olduğunu söyleyen çiftler biz bu tarihi aylar öncesinden planlamıştık. Bugünde evlendiğimiz için çok mutluyuz dediler.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri