Kırşehir'de "KYK Ormanları" oluşturuldu

Güncel 6 Aralık 2017 12:56
Videoyu Aç Kırşehir'de "KYK Ormanları" oluşturuldu
A
a

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kırşehir İl Müdürü Faruk Şahin ve öğrenciler, 4 farklı bölgede oluşturulan ormanlık alana çam fidanları dikti.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, 81 ilde başlatılan "KYK Ormanları" çalışması kapsamında Kırşehir'de de fidanların toprakla buluşturulduğunu ifade etti.
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerle fidan dikmeye devam edildiğini hatırlatan Şahin, şunları kaydetti:
"Kredi ve Yurtlar Kurumu ailesi olarak kent genelinde 4 farklı KYK Ormanı oluşturduk. Ormanlarda öğrenciler ile birlikte çam fidanları diktik. Her geçen gün büyümeye devam eden KYK ormanlarında her öğrencinin bir fidan büyümeye ve yeni ormanlar oluşturmaya devam edecektir. Yurtlarımız, gençlere barınma, burs kredi hizmetleri vermenin yanı sıra insanlığa faydalı etkinlikleri düzenliyor, onların çevremizi güzelleştirmelerini sağlıyoruz. Gençlerimiz, bugün yaşadıkları şehirleri ağaçlandırarak geleceğe en anlamlı mirası bırakmaktadırlar. Bu uygulama kapsamında ülke genelinde 81 ilde 250 bin fidan toprakla buluşmuştur. Her ilde oluşturulan ormanlarda bulunan fidanlar gençlerimizin ve şehitlerimizin isimlerini taşımaktadır." (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri