Kırşehir Bil Okulları Öğrencisi Türkiye 2. Oldu

Eğitim 7 Aralık 2017 10:14
Videoyu Aç Kırşehir Bil Okulları Öğrencisi Türkiye 2. Oldu
A
a

Ülke Geneli Deneme Sınavında Kırşehir Bil Okulları Öğrencisi Türkiye 2. Oldu

Eğitim denilince akla Türkiye de Kırşehir, Kırşehir de Bil okulları geliyor.

Bil Okulları öğrencileri ülke genelinde yapılan deneme sınavında dereceye girdiler. Bil okulları 12. Sınıf öğrencisi Tolgay Dülger Türkiye 2.si Kırşehir 1. Oldu.

Özel Öğretim Derneği Özder' in Türkiye genelinde yapılan ve özel okullar ile devlet okulları öğrencilerinin girdiği Türkiye geneli deneme sınavında Bil okulları Öğrencisi Tolgay Dülger Türkiye 2. si ve Kırşehir 1. si olurken, Şebnem Bilgin Kırşehir 2. si oldu. Türkiye’nin en modern okullarından olan Kırşehir Bil Okulları kampüsü eğitim ve öğretime yeni yerinde devam ediyor.

Laboratuvarlarından atölyelerine yüzme havuzlarından spor sahalarına kadar modern fiziki şartlarıyla adından söz ettiren Kırşehir BİL Okulları eğitimde de iddiasını kanıtladı. Yeni sisteme göre yapılan Türkiye geneli deneme sınavında Kırşehir Bil Okulları 12. Sınıf öğrencisi Tolgay Dülger Türkiye 2. Si Kırşehir 1. Si olurken yine Bil okulları Öğrencisi Şebnem Bilgin Kırşehir 2. Oldu. Öte yandan Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Kırşehir Bil Ortaokulu öğrenciler de kampüste program düzenlediler. Haftanın anlam ve önemine göre konuşmalar yapıldı, şiir ve ilahiler okundu. Ayrıca Mevlidi nebi haftası etkinlikleri kapsamında Kırşehir genelinde yapılan yarışmada Özel Kırşehir Bil Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Yusuf Korkmaz dereceye girdi ve Neşet Ertaş Kültür Merkezinde yapılan törende Müftü Osman Arslan tarafından kendisine ödül takdim edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri