Kırşehir Belediyesinden, Ahi Evran Üniversitesine Kütüphane

Güncel 17 Nisan 2018 17:27
Videoyu Aç Kırşehir Belediyesinden, Ahi Evran Üniversitesine Kütüphane
A
a

Kırşehir Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi iş birliği ile Sürekli Eğitim Merkezi ve Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi uygulama ve Araştırma merkezine (TÖMER) kütüphane açıldı.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi içinde bulunan Sürekli Eğitim Merkezi ve Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi uygulama ve Araştırma merkezinde  tören düzenlendi. 

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci açılışta yaptığı konuşmada Üniversite ile Belediye iş birliği içerisinde olması bizi de ayrıca mutlu ediyor. Üniversite şehrimize her manada değere katan önemli kurumlardan bir tanesi. Üniversite ile iş birliği yapıyor olmaktan da son derece mutlu oluyoruz. Maddi değerlerinden çok, önemli olan manevi, değerleri daha fazla. Üniversite Kırşehir ölçekli de düşünülemez. Üniversitemiz Ahi Evran’ın adını taşıması hasebi ile zaten böyle bir misyona sahip.  

Ülkemize değerli insanlar yetiştirme misyonuna sahip bir üniversite olduğunu kaydeden Başkan Bahçeci,  TÖMER’de yabancı öğrencileri misafir ediyor. Türkiye’nin misyonuna uygun bir şekilde gelişen, büyüyen, bölgesinde söz sahibi olan, dünya ’da söz sahibi olan bir ülke, hedefi olan bir ülkeyiz.

 

Buna uygun bir şekilde üniversitelerimizin de öğrenci yetiştirmesini sağlamak. Misyona uygun bir şekilde gençlerimizi hazırlaması çok önemli. Gönül isterdi ki bizim gençlerimizde İngilizceyi çok iyi bilsin, maalesef hemen hemen her konuda bazı ülkelerden çok ileriyiz ama her halde gençlerimize yabancı dil öğretme noktasında geriyiz. Bu üstüne gerçekten düşmemiz gereken bir konu. 

Cumhurbaşkanımız zaman zaman bunu da ifade ediyor diyen Başkan Bahçeci,  İnşallah Üniversitemizde açılan İngilizce sınıfı ile orta okul seviyesinde çocuklarımıza İngilizce ve yabancı dil öğretecek. Üniversite öğrencilerine değil sadece TÖMER Kırşehirli Orta okul öğrencilerine de yabancı dil eğitimi verecek. Bu önemli hizmetten dolayı  da rektörümüze ve emeği geçen arkadaşlarımıza  teşekkür ediyoruz. İnşallah bu iş birliğini artırarak devam etmek istiyoruz. Kütüphaneler çok önemli inşallah Türkiye kütüphanelerde, dünyada kendinden söz ettiren ülke olur. Her şeyin en önemlisi kütüphane binası olduğunda Türkiye gelişmiş diyebiliriz. Bu manada önümüzde çok yapılacak işimiz var. Türkiye dinamik bir ülke nüfusa sahip. Hedefleri olan amaçları olan tarihte gelen omuzlarını taşıdığı bir misyonu var. Cumhurbaşkanımızın bize verdiği hedefler var, onun içinde hedeflere ulaşmak için hep birlikte iş birliğimizi de artıracağız, sonuçta görevlerimizden bir tanesi de bu. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum dedi.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri