Kırşehir Belediyesi Şehri güllerle donatıyor

Güncel 26 Mayıs 2018 11:17
Videoyu Aç Kırşehir Belediyesi Şehri güllerle donatıyor
A
a

Kırşehir Belediyesi, şehrin her yerinde yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmalarını sürdürüyor.

 Park Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Kent Park, Ankara-Kayseri yolu yürüyüş yolu ve orta refüjler, Mehmet Ali Altın Bulvarı, başta olmak üzere muhtelif yerlere binlerce çiçek dikerek güzelleştirdi.

Şehrin özellikle giriş noktalarının peyjazına önem verdiklerini dile getiren Başkan Bahçeci, bu kapsamda her yıl çok yıllık çiçeklerden gül başta olmak üzere lale ve diğer mevsim çiçeklerinin dönüşümlü olarak bu alanlara ekildiğini söyledi. Her mevsim açan çiçeklerle Kırşehir’in adeta bir çiçek şehri olduğunu belirten Başkan Bahçeci ,Bahar aylarında lale ve mevsimlik çiçek şehrimizi süsleyerek, kente gelenleri kendine hayran bıraktı. Yaz ile birlikte ise şehir genelindeki park, refüj ve yeşil alanlarda mevcut olan güller açarak, şehrimizin güzelliğine güzellik kattı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ,Park Bahçeler müdürlüğümüz tarafından şehrimizin muhtelif yerlerine ve refüjlerdeki ağaçların altına dikilen güllerin şehre güzel bir görünüm kazandırdığını ancak mutlaka korunması gerektiğini belirterek, vatandaşlardan çiçekleri korumalarını istedi.

Kırşehir’in güller içinde modern bir şehir olması için gayret gösterdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Şehrimizin girişlerini Kırşehir'e yakışır hale getirdik. Ağaçlandırdık, yeşillendirdik. Şimdi de çiçeklerle donatıyoruz. Bütün bu hizmetleri yapmak kadar korumak da önemlidir. Halkımızdan istediğimiz tek şey yapılan hizmetlere sahip çıksınlar ve korusunlar. Çünkü bu şehir hepimizindir” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri