Kırşehir Belediyesi’nden Ramazan Bayramı Tedbiri

Güncel 13 Haziran 2018 17:00
Videoyu Aç Kırşehir Belediyesi’nden Ramazan Bayramı Tedbiri
A
a

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Kırşehir Belediyesi, Kırşehirli vatandaşların daha huzurlu bir bayram geçirmesi için tedbirlerini aldı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ramazan Bayramı öncesi Kırşehir Belediyesi’ne bağlı birimler tarafından gerekli bayram tedbirlerinin alındığını, bayram öncesi ve bayram süresince görev yapacak olan personelin, vatandaşların bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacağını söyledi.
Bahçeci açıklamasına şöyle devam etti: "Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için işyerlerine gerekli denetimler yapılıyor. Ayrıca 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişini sağlaması bakımından satışa arz edilen malların üzerlerine etiket takılması sağlanıyor. Ana caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyar satıcılar, semt pazarına yönlendirilirken pazarlar da herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için gerekli tedbirler alındı.”
MEZARLIKLARIMIZ BAYRAMA HAZIR
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Mezarlıklarında bayrama hazır hale getirildiğini belirterek Şehrimizdeki mezarlıklarımız bakımı ve düzeni açısından halkımızdan takdir alıyor. Halkımız özellikle bayramlarda kabristanları daha fazla ziyaret etmekte. Bu durumu da göz önünde bulundurarak Ramazan Bayramı öncesinde mezarlıklarımızdaki periyodik olarak temizlik ve bakım yapıyoruz. Ancak bayram nedeniyle bu konuda biraz daha hassas davranarak genel bir temizlik de gerçekleştirdik. Mezarlıklarımızda arife günü lokum ve gülsuyu bulundurarak ziyarete gelenlere ikram edilecek. Belediyemiz mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için 14 Haziran Perşembe Günü saat 13. 00’den 17.00’e kadar otobüs seferleri düzenleyecek, otobüslerimiz stadyum önünden hareket edecek ” dedi.
İslam Âlemi ve Kırşehirli hemşerilerinin Ramazan Bayramını kutlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, huzurlu ve mutlu bir bayram temennisinde bulundu.(Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri