Kırşehir ASP İl Müdürü Baykara’dan Anneler Günü Mesajı

Güncel 12 Mayıs 2018 14:29
Videoyu Aç Kırşehir ASP İl Müdürü Baykara’dan Anneler Günü Mesajı
A
a

Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarih boyunca bütün toplumların nüvesini oluşturan aile, ait olduğu toplumun gelenek, görenek, dil ve din gibi kutsiyet taşıyan değerlerin birlikte yaşandığı temel müessesedir.

Sosyal amaçlı bir kurum olarak adeta toplumun özü konumundaki ailenin çatısı zamana, zemine ve toplum yapısına göre değişmeksizin anneler ile kurulur, büyür ve gelişir.
           Dünyanın en yaşanılası, en muhteşem lütuflarından biri olan annelik, kadınlara yüklenen en önemli toplumsal rol olarak annenin toplumdaki yerinin ne kadar yüksek ve şerefli olduğunun en bariz kanıtıdır. Nitekim anneler, toplumun geleceğini inşa ederek insanlık tarihine en büyük katkıyı sağlamaktadır. İnsanlığın gelecek nesli de onun şefkatli kucağına teslim edilmiştir.
           Sevginin, şefkatin, merhametin, metanetin, emeğin ve özverinin amili olan annelerimizin değeri, “Cennet annelerin ayakları altındadır.” kutsal sözüyle belirlenmiş ve aldığı tüm övgüleri, fazlasıyla hak eden annelerimiz cennetle müjdelenmiştir. “Şuna inanmak gerekir ki dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” diyen ulu önder Atatürk’ün veciz ifadesinde de işaret ettiği gibi milleti yoğuran, dünyayı şekillendiren o mukaddes ellere hürmet ve saygı, hem bir insanlık borcu hem de kutsal bir vazifedir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta evlatlarını vatan topraklarına emanet eden şehitlerimizin anneleri olmak üzere, annelik vasfını taşıyan değerli personelimizin ve yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü’nü yürekten kutluyor, tüm anne ve anne adaylarına sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri